• دوشنبه ۴ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 974-385-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

دادستان ساری:

تخلف مالی 290میلیاردی شهرداری ساری در دست بررسی است

   دادستان ساری گفت: تخلف مالی 290میلیاردی شهرداری این شهرستان در دست بررسی است.

به گزارش ایسنا مازندران یونس حسینی در نشستی با خبرنگاران  با بیان این که گسترش عدل و آزادی‌های مشروع، نظارت بر حسن اجرای قوانین، کشف جرم، تعقیب، مجازات و اجرای حدود، اقدام مناسب برای پیشگیری از وقوع جرم ازجمله وظایف اصلی قوه قضاییه است اظهار کرد:در این راستا اقدامات جدی باید انجام شود تا  جامعه  ای سالم داشته باشیم .

وی افزود: در سال 96 بیش از ۲۲۶ هکتار از منابع طبیعی به ارزش ۲۸ میلیارد تومان از دست متصرفان رفع تصرف شد .

دادستان ساری با اشاره به وضعیت نامناسب  نوار ساحلی به ورود فاضلاب‌به رودخانه‌ها و سواحل اشاره کرد و یادآور شد: وضعیت معادن نیز نامطلوب است و فاضلاب برخی کشتارگاه‌های صنعتی و معادن نیز روانه رودخانه‌ها می‌شود که برای پیشگیری از این مساله نیازمند فرهنگ‌سازی هستیم.

حسینی  با بیان این که رودخانه‌های حاشیه شهری و مناطق مختلف آن‌قدر آلوده و غیربهداشتی است که به دپوی زباله تبدیل‌شده‌اند تصریح کرد: درمجموع از وضعیت محیط ‌زیست و تعرض به منابع طبیعی راضی نیستیم .

وی درزمینه برخورد با ناهنجاری‌ها نیز با اظهار این که تنها برخورد قضایی با ناهنجاری‌ها کافی نیست خاطرنشان کرد: خانواده و مردم فرصت سواستفاده به افراد ناهنجار ندهند و با دستگاه‌های مرتبط همکاری داشته باشند. 

دادستان مرکز مازندران در زمینهٔ برخورد با زمین‌خواری با بیان این که برخورد با زمین‌خواری از اولویت‌های دادستانی و دستگاه قضایی است گفت: امسال ۳۵ هکتار از منابع طبیعی در استان رفع تصرف‌شده است؛ در این زمینه بدون تعارف و جدی برخورد خواهیم کرد و به صورت برخط و لحظه ای با پدیده زمینخواری مقابله می کنیم.

حسینی بر لزوم تشکیل مجتمع‌های شن و ماسه برای ساماندهی نحوه تولید، توزیع و قیمت مصالح تأکید کرد و یادآور شد: هشت نقطه در استان برای مجتمع‌های شن و ماسه در استان در نظر گرفته‌شده و کارهای اداری آن در دست اقدام است.

وی مبلغ گزارش‌شده در این تخلف و جابجایی مالی را ۲۹۰ میلیارد تومان اعلام  و خاطرنشان کرد: سازمان بازرسی گزارشی از تخلفات مالی یکی از سازمان‌های شهرداری ساری ارائه کرده اما هنوز اختلاس واقع نشده و این امر در دست بررسی است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: