• شنبه ۲ تیر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 974-514-5
  • خبرنگار : 49021
  • منبع خبر : ----

تحصن ناظران بخش کشاورزی استان مازندران مقابل وزارت جهاد کشاورزی

ناظر و نماینده ناظران کشاورزی استان مازندران، گفت: امروز ناظران کشاورزی سراسر کشور برای احقاق حق و تجربه و دانش خود از تمامی مسئولان خواستار توجه به این قشر زحمتکش هستند که لازم است تا مسئولان اقدامی عملی را اعمال کنند.

میثم کاظمی نماینده ناظران بخش کشاورزی استان مازندران در گفت و گو با ایسنا مازندران، درباره تحصن ناظران کشاورزی مقابل وزارت جهاد کشاورزی با اشاره به اینکه به دلیل نادیده گرفتن و عدم تعیین تکلیف ناظران کشاورزی امروز از سراسر کشور ناظران بخش کشاورزی به دنبال دفاع از تخصص و تجربه خود هستند، اظهار کرد: برای ارتقای سطح کمی و کیفی محصولات کشاورزی نیاز به آیتم‌هایی اعم از مدیریت، ایده‌های نوین، تخصص علمی و عملی، سلامت کاری است.

وی افزود: پرسش ناظران کشاورزی از مسئولان کشاورزی و دولتی این است که ناظران کشاورزی کدام یک از این موارد ذکر شده را دارا نبوده اند، ناظران کشاورزی پس از یک دهه فعالیت جهادی  با یک ماه بیمه در سال و حقوق ماهیانه ۱۵۰ هزار تومان که در خط مقدم کشاورزی این مملکت تلاش کردند شایسته چنین رفتار و بی اعتنایی نیستند.

کاظمی با اشاره به این که ناظران کشاورزی به امید استخدام با تحمل گرما و سرما و عدم امنیت شغلی موجب کاه مصرف سموم کشاورزی و کودهای شیمیایی شدند و با کلاس‌های ترویجی در مزارع و مساجد در ارتقای اقتصاد کشاورزی نقش به سزایی داشتند یادآور شد:وجود این قشر سبب تشویق کشاورزان به مکانیزاسیون کشاورزی، میزان عملکرد محصولات و نیز صرفه جویی هزینه‌های عملکرد داشته است.

این ناظر و نماینده ناظران کشاورزی استان مازندران، گفت: به دلیل کمبود نیروی شدید در بدنه جهاد کشاورزی و افزایش تعداد بازنشسته‌ها، ناظران کشاورزی مجبور هستند در تمام زمینه‌ها اعم از امور دام، زراعت، حفظ نباتات، اراضی، باغبانی و امور ثبتی مشارکت داشته باشند و حال چگونه این فعالیت و تجربه نادیده گرفته می‌شود؟

وی با بیان این که عدم پاسخگویی و همراهی مسئولان در مجلس و وزارت جهاد کشاورزی چیزی جز سرخوردگی و تعجب برای ناظران کشاورزی باقی نگذاشته است تصریح کرد: این قشر مظلوم و زحمتکش چاره‌ای جز اعتراض و تحصن برای احقاق حق خود نمی بینند که آن هم با بی توجهی مسئولان ذیربط همراه است.

کاظمی یادآور شد: با توجه به تمهیدات در نظر گرفته شده در بند ج ماده 24 قانون مدیریت خدمات کشوری که در آن امکان استخدام 1 نفر به جای 3 نفر ناشی از بازنشستگی، باز خرید، استعفاء و یا سایر حوادث فوتی و جانی دیگر و با توجه به این که ناظران بعد از مصوبه 90 تاکنون همانند ناظران استخدام شده فعلی و بهتر و بالاتر از کارگزاران بیمه که تمهیدات ورود آنها به جهاد در دست اقدام است، دارای تجارب و افکار نو جهت ارتقاء کیفیت و کمیت محصولات و سلامت هستند باید برای استخدام و جذب این قشر به عنوان نیروی جوان و خالق و پرتلاش چاره ای اندیشیده شود.

این ناظر و نماینده ناظران کشاورزی استان مازندران، افزود: با وجود این نیروهای خالق آماده خدمت، وزارت جهاد کشاورزی هیچ گونه درخواستی نیرویی برای جذب ناظران کشاورزی پس از سال ۹۰ نداده است.  

وی با بیان این که تمامی ناظران کشاورزی پس از مصوبه 90 در حال حاضر مشغول انجام خدمت در بخش‌های مختلف جهاد کشاورزی شهرستان‌ها هستند گفت: این افراد به امید وارد این کار شده و عمر و جوانی خود را در این رشته قرار دادند؛حال از مسئولان کشاورزی این کشور و دولت محترم تقاضا داریم صدای این قشر مظلوم را بشنوند و برای حفظ حرمت و کرامت ناظران کشاورزی با استخدام و تعیین تکلیف تمامی آنها تمهیدات لازم را انجام دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: