• یکشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 973-4585-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

استاندار مازندران خبر داد

بهره برداری 310 مگاوات از پروژه نیروگاه 460 مگاواتی نوشهر در تیر ماه

استاندار مازندران از بهره برداری 310 مگاوات از پروژه نیروگاه 460 مگاواتی نوشهر در تیر ماه امسال خبر داد.

به گزارش ايسنا مازندران،استاندار مازندران در پي سفر يک روزه به غرب مازندران و بازديد از روند اجراي چندين پروژه، به نوشهر سفر كرد و از سه پروژه نيروگاه 460 مگاوات برق، نيروگاه زباله سوز و همچنين كارخانه نوشابه سازي افرا بازديد و دستورات لازم را جهت پيگيري ادامه پروژه ها اعلام كرد.

محمد اسلامي در پايان بازديد در جمع خبرنگاران با بيان اين كه پروزه‌ها روند پیشرفت فیزيکی بسیار خوبی دارند اظهار كرد: برای رفاه و توسعه اشتغال و رونق تولید، نیاز به حرکت جهادی همراه با کمک بخش خصوصی، مردم و دستگاه‌های دولتی است تا پیوسته و یک‌پارچه و هماهنگ طرح‌ها را به پیش ببرند.

وي با اشاره به اين كه فرمانداران به عنوان نمایندگان دولت در شهرستان‌ها دارای اختیارات و وظایفی هستند افزود:فرمانداران با تمرکز بر سرفصل‌های سند اقتصاد مقاومتی استان مازندران که در 12 بند به تصویب و ابلاغ رسیده است، باید ذیل همین سند، مؤلفه‌های اقتصادی برای هر شهرستان را شناسایی کرده و در دستور کار خود قرار دهند.

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: با وجودی که پیشرفت پروژه‌ها مطلوب است اما برخی موانع و گرفتاری‌هایی نیز در روند این پروژه ها وجود دارد که در حال پیگیری برای رفع آن هستیم تا تحرک بیشتری به وجود بیاید و بتوانیم شاهد بهره‌برداری برخی از این طرح ها در آينده نزديک باشیم.

اسلامي ادامه داد:سه اولویت در بازدید از نوشهر  وجود دارد که در وهله نخست بحث کمبود برق در ایام تابستان بوده که شهروندان مازندرانی باید در مصرف آن به ویژه در ساعت پیک که از ساعت 12ظهر تا 4 عصر است، رعایت جدی داشته باشند تا با کاستی و خاموشی برق مواجه نشوند.

وي با اشاره به اين كه 310 مگاوات از پروژه نیروگاه 460 مگاواتی نوشهر در تیر ماه امسال به بهره‌برداری می‌رسد  تاكيد كرد:اما این دلیل نمی‌شود که از صرفه‌جویی در مصرف برق پرهیز شود بلکه باید همواره مصرف بهینه داشت.

استاندار مازندران اضافه كرد: از سرمایه‌گذار پروژه نیروگاه 460 مگاواتی نوشهر خواسته شد که 500 مگاوات دیگر نیز در کنار این پروژه ایجاد و توسعه دهد که پیگیری‌ها آغاز شده است.

اسلامي با اعلام رضايت از پيشرفت نیروگاه زباله سوز نوشهر عنوان كرد: با توجه به اینکه تمامی تجهیزات آن نیز به محل پروژه رسیده است، امیدواريم کارها با راندمان بهتری پیش برود و هر چه سریع‌تر یکی از نخستین نیروگاه‌های زباله‌سوز مازندران به بهر‌ه‌‌برداری رسیده و وارد مدار شود.

وي تصريح كرد: پروژه‌های کمربندی و کنارگذر در غرب مازندران یکی از معضلات در حوزه‌ راه‌های این منطقه است که موانع آنها رفع شد و امیدواریم این بازدیدها و پیگیری‌ها تأثیرگذار باشد و کاستی‌ها برطرف شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: