• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-886-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

رئیس بیمارستان ولیعصر(عج) قائمشهر خبر داد

نمایش جراحی آنژیوگرافی مغز بیمارستان ولیعصر، در کنگره لینک فرانسه

رئیس بیمارستان ولیعصر(عج) قائمشهر گفت: بیمارستان ولیعصر(عج) ، امسال در افتتاح کنگره جهانی لینک، یکی از نادرترین عمل‌های آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی مغز را به نمایش می گذارد.

به گزارش ایسنا مازندران،هاشم هاشم‌پور در جمع خبرنگاران در بیمارستان ولیعصر قائمشهر در خصوص کنگره لینک فرانسه، که ۲۱ خردادماه سال جاری برگزار می‌شود، اظهار کرد:  به‌طورمعمول سالانه چندکشور که فاکتورهای لازم را دارا باشند در این کنگره پخش زنده دارند که بیمارستان ولیعصر(عج) ، امسال در افتتاح کنگره جهانی لینک، یکی از نادرترین عمل‌های آنژیوگرافی و آنژیوپلاستی مغز را به نمایش می گذارد.

وی با اشاره به ویژگی‌های دستگاه آنژیوگرافی در بیمارستان ولیعصر خاطرنشان کرد: در مغز، عروق فراوانی در مسیرهای مختلفی وجود دارند که دستگاه فوق توانایی نمایش سه‌بعدی آن‌ها را فراهم  و به‌طور اتوماتیک مسیر عبور عروق را تا رسیدن به نتیجه طی می‌کند.

رئیس بیمارستان منطقه ای ولیعصر قائمشهر با اشاره به‌رایگان بودن عمل آنژیوپلاستی و آنژیوگرافی عروق برای بیمه‌شدگان تأمین اجتماعی در این بیمارستان، گفت: تاکنون ۲۸۸ نفر از سراسر کشور در  بیمارستان ولیعصر (عج) تحت عمل جراحی قرارگرفته‌ اند.

* 60 درصد هزینه بیمارستان های تامین اجتماعی مازندران مربوط به بخش سرپایی است

 محمد خورشیدی مدیریت درمان تامین اجتماعی مازندران نیز  پس از بازدید از بخش آنژیوگرافی بیمارستان ولیعصر (عج) قائمشهر گفت : بر اساس بررسی ها تنها 10 درصد از بیماران در بیمارستان سرپایی هستند و 60 درصد هزینه بیمارستان های تامین اجتماعی مازندران نیز در حال حاضر مربوط به بخش سرپایی و 40 درصد بقیه در بخش بستری است .

وی افزود : ارائه خدمات درمانی سرپایی وظیفه پزشکان خانواده بوده و  بیمارستان ها باید از بیماران غیر اورزانسی خالی شود تا تحقق کا های مهم از این دست صورت گرفته و خدمات بهتری ارائه شود.

خورشیدی با اشاره به اینکه در طرح پزشک خانواده پذیرش و ارائه خدمات درمانی به بیماران زیر پوشش طرح رایگان است اظهار کرد: از سال 91  طرح پزشک خانواده به صورت پایلوت در استان های مازندران و فارس به اجرا درآمد و از سال 93 در دولت تدبیر و امید با رفع نقایص و تعریف پرونده الکترونیک و بسته های سلامت وارد مرحله جدیدی شد.

به گزارش ایسنا مازندرا، از ۲۲ سال پیش در فرانسه این کنگره در بخش گروه اعصاب و قلب شکل‌گرفته و فوق تخصص‌های در سطح دنیا طی سه روز گردهم می آیند تا آخرین دستاوردهای تخصصی پزشکی جهان را مبادله کنند،این کنگره امسال با پخش زنده جراحی مغز کشور ایران کار خود را آغاز می‌کند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: