• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-2384-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

مدیرکل اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران مطرح کرد

بیمه و مهر اصالت از چالش های هنرمندان صنایع دستی مازندران

مدیرکل اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: بیمه و مهر اصالت از چالش های هنرمندان صنایع دستی است.

به گزارش ایسنا مازندران، سیف‌الله فرزانه صبح یکشنبه در نشست با هنرمندان صنایع‌دستی  که در اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری این استان برگزار شد،ضمن گرامیداشت روز جهانی صنایع‌دستی  اظهار کرد: برخی هنرمندان دارای برند جهانی صنایع‌دستی را نمی‌شناسیم ازاین‌ رو باید هنرمندان را در جامعه معرفی کرده و به مطالبات آنها رسیدگی شود.

وی اعتلای صنایع‌دستی را هدف اصلی روز جهانی صنایع دستی دانست و گفت:خرید صنایع‌دستی و محصولات گردشگری سبب اشتغال پایدار و بازگشت سرمایه می‌شود.

فرزانه با بیان این که آموزش در حوزه  صنایع دستی باید در دستور کار قرار بگیرد تا در بازار رقابت خارجی  توازن برقرار شود خاطرنشان کرد: پراکندگی هنرمندان، نبود بازارچه‌های صنایع‌دستی،  بیمه و مهر اصالت از چالش های این حوزه است و برای احیای هنرهای صنایع‌دستی متروکه باید آموزش را سرلوحه کار قرار دهیم.

مدیرکل اداره میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران یادآور شد: تنها با آموزش و احیای صنایع دستی مناطق مازندران می‌توان  به جد در زمینه بازاریابی و فروش محصولات اقدام کرد تا اشتغال پایدار با توجه به حوزه زیرساختی در صنایع‌دستی صورت بگیرد.

وی گفت: تأمین مواد اولیه از دغدغه‌های فراروی است و نباید آموزش و کارهای زیربنایی در صنایع‌دستی رها شود.

فرزانه تصریح کرد: باید توجه جدی به دغدغه‌های هنرمندان صنایع‌دستی صورت گیرد و اگر قرار است صنایع‌دستی جایگاه دوم بعد از کشاورزی داشته باشید به هنرمندان رسیدگی و توجه شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: