• یکشنبه ۲۰ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-10714-5
  • خبرنگار : 49012
  • منبع خبر : ----

کارآفرین عرصه صنایع دستی:

نمایشگاه دائمی صنایع دستی در مازندران وجود ندارد

کارآفرین عرصه صنایع دستی گفت: نمایشگاه دائمی صنایع دستی در مازندران وجود ندارد.

شبیر علایی 37 ساله از شهرستان نور ، شهرچمستان کارآفرین فعال رشته ی صنایع دستی در گفت و گو با ایسنا مازندران  با اشاره به اینکه پدرش کار روی چوب را انجام می داد و او هم از کودکی این حرفه را یاد گرفته است اظهار کرد: در حال حاضر به همراه خواهر و برادران در رشته های مختلف صنایع دستی چون تولید کیف و کفش ، کارروی سفال، کارروی چوب ( لاک تراشی ، جاجیم و گلیم بافی و آینه کاری) مشغول به فعالیت هستیم.

وی با اشاره به اینکه در ابتدای کار با سرمایه حداقلی شروع به فعالیت کردیم افزود: اکنون شعبه هایی در کشپل ، لاویج ، بلده و یوش دائر است و هر کدام از افراد مجموعه به حرفه ای خاص مشغول هستند که البته لازم به توضیح است در هریک از شعبات تولید هم در کنار فروش برای آگاهی و شناساندن این هنر اصیل ماندرانی صورت می گیرد .

این کارآفرین در عرصه صنایع دستی با اشاره به این که تاکنون هیچ گونه تسهیلاتی را از نهادی برای گسترش و فعالیت بیشتر دریافت نکرده است یادآور شد:  متاسفانه در ارائه تسهیلات به کارآفرینان به ویژه حوزه صنایع دستی اجحاف و بی مهری صورت می گیرد.

علایی در ادامه تصریح کرد:کیفیت کار تولیدی گروهمان باعث شد تا پیشنهادی از کشور ترکیه برای تولید صنایع دستی با برند این کشور با حمایت همه جانبه آن ها به ما ارائه شود اما با وجود مشکلات فراوان در کشور در حوزه تولید صنایع دستی تصمیم گرفتیم این پیشنهاد را رد کرده و میراث گذشتگانمان را سینه به سینه به آیندگان انتقال دهیم.

کارآفرین فعال شهرچمستان یکی از دغدغه هایش را نبود یک نمایشگاه دائمی صنایع دستی دانست و افزود: حمایت مسئولین از قلیان سراهایی که در زمین های هکتاری به فعالیت می پردازند باعث جلوگیری از توسعه و ترویج صنایع دستی  اصیل مازندرانی است.

وی حمایت همه جانبه مسئولین را برای راه اندازی یک کسب و کار خوب ضروری دانست و اظهار کرد: در سالی که مزین به حمایت از کالای ایرانی است، اگر حمایت همه جانبه مسئولین از تولید کالای ایرانی صورت گیرد، به اشتغالزایی جوانان منطقه کمک شایانی خواهد شد.

علایی یاد آور شد : با حمایت مردم و مسئولین از تولیدات صنایع دستی که همان حمایت از کالای ایرانی است، راه های ترقی و پیشرفت را برای تولید کنندگان باز خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: