• شنبه ۱۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-9914-5
  • خبرنگار : 49008
  • منبع خبر : ----

مشاور اداره کل محیط زیست مازندران:

روستاهای مازندران سیستم تصفیه فاضلاب ندارند

مشاور اداره کل محیط زیست مازندران گفت: هیچ یک از روستاهای مازندران سیستم تصفیه فاضلاب ندارند و این امور موجب آلودگی می شود.

به گزارش ایسنا مازندران،داریوش مقدس در جمع اعضای کارگروه گردشگری و صنایع دستی اتاق فکر توسعه و تعالی استان در دانشگاه مازندران اظهار کرد: آلودگی در دریا از زمان های گذشته ریشه دارد و بیشتر تحت تاثیر کشورهای حاشیه دریای خزر به وجود می آید.

وی افزود: زمانی که صید ماهی خاوریای در ایران و روسیه ممنوع می شود در بعضی از کشورها صورت می گیرد و ماهی صید شده به فروش می رسد و یا اینکه ایران از دریای خزر نفت برداشت نمی کند اما در آذربایجان و ترکمنستان اینکار صورت می پذیرد.

مشاور اداره کل محیط زیست مازندران خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم آلودگی دریا را مدیریت کنیم باید هماهنگی بین المللی صورت بگیرد.

مقدس با اشاره به اینکه از طرح های سالمسازی در طول سال در مازندران نمونه برداری می شود و تنها 10 درصد از این طرح‌ها آلودگی دارند، اظهار کرد: بخشی از این آلودگی ناشی از فاضلاب هایی است که وارد دریا می شود.

وی با بیان اینکه تنها 6 شهر مازندران سیستم تصفیه فاضلاب شهری دارد و آنها نیز کامل نیستند، گفت: هیچ یک از روستاهای مازندران سیستم تصفیه فاضلاب ندارند و این امور موجب آلودگی می شود.

مشاور اداره‌کل محیط زیست مازندران افزود: یکی از راهکارهایی که موجب کاهش آلودگی ساحل و دریا می شود این است که شهرداری و فرمانداری ها بپذیرند که طرح های سالمسازی ساحل که آلودگی زیست محیطی دارند، تعطیل شوند.

مقدس با اشاره به اینکه بیشتر شناگاه های دریای خزر در مکان مناسبی قرار ندارد، گفت: اینکه در رسانه ها مطرح می شود دریا آلوده است موجب می شود مردم نگران شوند اما واقعیت این است که تنها 10 درصد طرح های سالمسازی در مازندران آلوده است.

وی با بیان اینکه ساخت و سازهای ساحل مشکل قانونی دارد و باید آن را برطرف کرد، اظهار کرد: بخشی از ساحل نیز در اختیار دستگاه های دولتی قرار دارد و باید پیشقدم شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: