• جمعه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-9514-5
  • خبرنگار : 49021
  • منبع خبر : ----

مشروح بیانات ائمه جمعه استان؛

در خطبه‌های سیاسی نمازهای جمعه این هفته مازندران چه گذشت؟

به گزارش ایسنا مازندران، حجت الاسلام یوسف یوسف‌پور امام جمعه موقت مرکز مازندران در خطبه‌های نماز سیاسی عبادی جمعه در مرکز این استان در مصلی ساری، با اشاره به اینکه رژیم صهیونیستی اسرائیل جنایت‌های بی شماری را انجام داده است، گفت: وقتی جهان اسلام درباره غصب سرزمین فلسطین اعتراض کرد، استکبار از ترفند مسئله عربی فلسطین استفاده کرد و دشمنان مسئله فلسطین را به راه انداخته‌اند تا اصل آن را به حاشیه  بکشانند.

وی گفت: امام راحل، فلسطین را مسئله جهان اسلام می دانست و امروز فلسطین و دولت مستقل آن مسئله اساسی است.

امام‌جمعه موقت ساری همچنین در مورد برجام پس از خروج آمریکا از آن، گفت: دولت آمریکا با تحریم‌های اقتصادی شدید بر مردم فشار وارد می کند و فکر می کند که می تواند اتحاد مردم را خدشه‌دار کند.

یوسف‌پور با بیان اینکه در حال حاضر مذاکره با پنج کشور عضو ادامه دارد، تصریح کرد: به فرموده رهبری، مذاکره باید بر اساس مصالح نظام اسلامی و منافع ملی صورت گیرد.

وی افزود: مذاکرات دولتمردان و تیم مذاکره کننده بسیار حایز اهمیت بوده و آنان باید به مسائل و مصالح نظام در مذاکره توجه کنند چرا که مسئله اصلی آمریکا، هسته‌ای نیست بلکه آنان با اصل نظام مشکل‌ دارند و با دروغ‌پردازی‌ و شایعات علیه نظام به دنبال براندازی هستند.

نگرانی استکبار از نقش منطقه ای و نفوذ ایران بر ملت های منطقه

حجت‌الاسلام سیدمحمود جلالی امام جمعه فریدونکنار در نماز عبادی سیاسی جمعه در مصلی قدس این شهرستان، با اشاره به سخنان رهبری اظهار کرد: دشمن در سه بعد اقتصادی، روانی و در میدان عمل در حال فعالیت است.

وی با بیان اینکه تحریم‌ها هر روز در حال افزایش است، تصریح کرد: طرح اقتصاد مقاومتی و مصرف کالاهای تولید داخلی بهترین برنامه برای مبارزه با فشارهای اقتصادی است.

امام جمعه فریدونکنار با اشاره به فشار روانی ایجاد شده از سوی دشمن، گفت: غرب می خواهد نقطه قوت ایران را ضعیف نشان دهد.

جلالی با بیان اینکه غرب می خواهد انرژی هسته ای به عنوان یک جرم علیه ایران در جهان مطرح شود، خاطرنشان کرد: برخی از ایادی مزدور استکبار در داخل آگاهانه با اشاره به اینکه ایران انرژی هسته ای نمی خواهد به تبلیغات دشمن دامن می زنند.

امام جمعه فریدونکنار با بیان اینکه استکبار موشک های پیشرفته زیادی دارد و از آنها در کشورهای مختلف علیه مردم استفاده کرده است، گفت: آنها می خواهند ایران در زمینه موشکی قدرتمند نباشد و آن را به واسطه تبلیغات روانی دنبال می کنند.

جلالی با اشاره به اینکه موشک ها امروز تامین کننده امنیت جمهوری اسلامی ایران است، تصریح کرد: استقلال و آرامش ملت با استفاده از قدرت موشکی تضمین می شود و با تبلیغات سوء دشمن از این موضوع مهم دست بر نمی داریم.

غنی سازی هسته ای نقطه قوت کشور است

حجت‌الاسلام سیدداوود موسوی امام جمعه محمودآباد در خطبه های نماز جمعه روز قدس این شهرستان با بیان اینکه غنی سازی در موضوع هسته ای نقطه قوت و مایه ابروی کشور است و دشمن می خواهد این نقطه را به چالش کشور تبدیل کند، اظهار کرد: دشمن با عمیات روانی در این نقطه متمرکز شده، اما حمایت از فلسطین و مقاومت مایه ابروی کشور است؛ آن ها تلاش می کنند با دخالت این موضوع در جنگ روانی بحث را به مشکلی چالش آفرین تبدیل کنند.

وی افزود: دشمن می خواهد به گونه ای موضوع طراحی کند که ما هم از فعالیت های هسته ای کنار بکشیم و هم تحریم را بپذیریم که این خواب دشمن تعبیر نخواهد شد.

امام جمعه محمودآباد در ادامه بیان کرد: برنامه قطعی دشمن این است که در کشور آشوب برپا کند؛ ممکن است در اعتراضات مردم مطالباتی داشته باشند اما عده ای هدایت شده با نفوذ وارد می شوند و اعتراضات را به حرکت آشوب گرانه تبدیل می کنند که اعتقاد داریم این مرحله از طراحی دشمن نیز با شهامت مردم ناکام خواهد ماند.

موسوی با اشاره به این که دشمنان مطلقا قابل اعتماد نبوده و نقشه دشمن در سه محور اقتصادی، فشار روانی و فشار سیاسی طراحی شده است، تصریح کرد: عدالت خواهی بین المللی و حمایت از ملت های مظلوم که از نقاط قوت کشور بوده و موضوع امنیت امت و دشمنان بر این محور متمرکز و هم صدا شده تا آن را برهم بزنند. 

آمریکا قابل اعتماد نیست

حجت الاسلام عبدالعلی پوراکبر امام جمعه شهرستان تنکابن در خطبه های نماز سیاسی عبادی جمعه این شهرستان با اشاره به اینکه روز قدس سرشار از عبرت ها و آموزه ها است، گفت: ماه رمضان مرکز فیوضات الهی است و روز قدس مرکز قدرت و صلابت مردم مسلمان ایران است.

وی با اشاره به فرمان رهبری در استفاده پرقدرت از انرژی هسته ای با به کاراندازی مجدد آن این حرکت را بازگشتی غرور آمیز به اقتدار ایران اسلامی دانست و گفت: تاریخ بار دیگر نشان داد که به هیچ عنوان نمی توان با آمریکا و متحدانش توافق کرد و ایران در این امتحان سربلند بود، هست و خواهد بود.

امام جمعه تنکابن حکومت اسلامی را نشات گرفته از حکومت امام علی (ع) دانست و اظهار کرد: باید تلاش ها و مجاهدت های امام اول شیعیان و عدالتش الگو و سرلوحه کار مسئولان و دولتمردان قرار گرفته و نباید از آن جامعه آرمانی فاصله بگیریم.

پوراکبر در پایان از حضور حداکثری مردم ولایتمدار تشکر کرد و افزود: به یاری شما ملت شریف و جوانان متعهد، هرگز اجازه دست درازی به هیچ دشمنی را نخواهیم داد و همواره برای یاری مظلومین منطقه آماده خواهیم بود.

مسئله قدس برای ملت ایران به فرهنگ تبدیل شده است

حجت الاسلام سیدعربعلی جباری امام جمعه بهشهر در خطبه های نماز جمعه روز قدس 1397 در مصلی بهشهر، اظهار کرد: مهم ترین ویژگی امام خمینی(ره) روحیه عزت مداری و استکبار ستیزی بود و به همین دلیل روزی را به عنوان روز قدس نامگذاری کرد و دغدغه اصلی ایشان حاکمیت اسلام بود و با روحیه استکبارستیزی با طاغوت مبارزه کرد و قدرت شوم رژیم فاسد پهلوی را از اریکه قدرت به پایین کشاند و به مردم آموخت که در راس هرم استکبار جهانی شیطان بزرگ یعنی آمریکا قرار دارد.

وی افزود: اسرائیل، انگلیس و آمریکا خوی استکباری و خودبزرگ بینی دارند و این مستکبران در طول تاریخ در برابر ارزش های الهی ایستادند و بین مردم اختلاف انداختند و پست های کلیدی را به دست افرادی دادند که از آن ها حمایت و دنباله روی می کنند.

امام جمعه بهشهر ویژگی های بارز مستکبران را جدل، مبارزه، ستیزه جویی با اسلام و تکذیت آیات الهی برشمرد و افزود: مستکبران هم خود از حق منحرف هستند و هم می خواهند مردم دنیا را از حق و حقیقت طلبی منحرف کنند.

امام جمعه بهشهر خاطرنشان کرد: خروج آمریکا از برجام و انتقال سفارت آمریکا از تل آویو به بیت المقدس ثمره خوی استکباری آمریکا و اسرائیل است اما آن ها باید بدانند که اگر قدس را هدف قرار دادند و می خواهند بیت المقدس را از دست مسلمانان بگیرند و سفارت خود را به آنجا منتقل کردند در واقع آمریکا و اسرائیل در راه نابودی خود قدم برداشتند و قطعا یک روزی ما در بیت المقدس نماز می خوانیم.

جباری تاکید کرد: مسئله قدس برای ملت ایران به فرهنگ تبدیل شده است و از آنجایی که مردم ایران جنایات اسرائیل را از صداوسیما و از زبان مراجع و علما می بینند و می شنوند برای محکوم کردن این جنایات در روز قدس به صحنه می آیند و مردم ایران امسال در راهپیمایی روز قدس بسیار باشکوه تر از سال های گذشته شرکت کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: