• جمعه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۶
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 973-2485-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

استاد حوزه و دانشگاه مطرح کرد

اشغال سرزمین فلسطین مهم ترین علت مخالفت جمهوری اسلامی با اسرائیل

استاد حوزه و دانشگاه گفت: جمهوری اسلامی با دین یهودیت هیچ مشکلی ندارد، صهیونیزم و اشغال سرزمین فلسطین علت مخالفت جمهوری اسلامی با اسرائیل است.

به گزارش ایسنا مازندران،حجت الاسلام حسن احمدی در سخنرانی راهپیمایی روز قدس شهرستان محمودآباد اظهار کرد: اگر چندین اتفاق در دنیا رخ نمی داد قاعدتا روز قدس هم شکل نمی گرفت.

وی با اشاره به این که یکی از این رویدادها تشکیل رژیم صهیونیستی و اعلام موجودیت این رژیم در سال 48 میلادی است  خاطرنشان کرد: دیگر رویداد پیروزی انقلاب اسلامی در سال 1979 میلادی است که سرنوشت این دو رویداد به نحو عجیبی به هم وابسته شد.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به تاریخچه تشکیل رژیم صهیونیستی تصریح کرد: سرزمین فلسطین از دیرباز متعلق به کنعانیان بوده و یهودیان مهاجران به این سرزمین بوده اند.

احمدی با بیان اینکه جمهوری اسلامی با دین یهودیت هیچ مشکلی ندارد افزود: صهیونیزم و اشغال سرزمین فلسطین از مسائلی است که نظام جمهوری اسلامی آن ها را به عنوان یکی از مشکلات اصلی می داند.

وی با اشاره به این که از بدو شکل گیری رژیم اسرائیل جنایات زیادی در فلسطین و منطقه انجام گرفت  تصریح کرد: پس از پیروزی انقلاب اسلامی یک آنتی صهیونیزم در منطقه ایجاد شد.

این استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه تحقق نظام جمهوری اسلامی برای دشمنان بسیار سخت بود یادآور شد: این نظام آرزوی انبیای الهی بود و در طول تاریخ اسلام حکومتی را سراغ نداریم که برای دفاع از حقوق تشیع و با زعامت عالم به حدود الهی شکل گرفته باشد.

وی با بیان چرایی شعارهای استکبارستیزی از سوی جمهوری اسلامی خاطرنشان کرد: آمریکا در بیش از 60 کودتا در جهان نقش داشته و بیش از 160 هزار نفر از یونانی ها به خاطر جنگ داخلی که آمریکایی ها ایجاد کرده بود، کشته شدند.

احمدی تصریح کرد: السالوادور، گواتمالا، آرژانتین و شیلی از جمله کشورهایی بودند که قربانی جنایت های آمریکا شدند و کشتار وسیعی در این کشورها بابت توطئه های این کشور رخ داد.

این استاد حوزه و دانشگاه گفت: آمریکایی ها و اسرائیلی ها به خوبی می داند که اگر منافع شهروندان ایرانی را تهدید کند، جمهوری اسلامی منافع آنها را در هر کشوری که باشند تهدید خواهند کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: