• جمعه ۱۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۰۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 973-2085-5
  • خبرنگار : 49006
  • منبع خبر : ----

استاد حوزه و دانشگاه مطرح کرد

حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس نشانگر عظمت جامعه اسلام

یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس نشانگر عظمت جامعه اسلام است.

حجت الاسلام جواد فرهادی در گفت و گوی اختصاصی با ایسنا مازندران، اهداف حضرت امام خمینی (ره) را از اعلام روز قدس، مقابله جهانی با استکبار معرفی و اظهار کرد: معمار کبیر انقلاب اسلامی نگاهی جهانی به قضیه فلسطین داشتند و با اعلام روز قدس سنگ بنای مبارزه ای جهانی علیه استکبار و صهیونیست را بنا نهادند.

وی با اشاره به قیام امام حسین (ع) و فریاد آزادی خواهی مظلومان جهان گفت: مبارزه بر علیه ظلم و استکبار ستیزی در تعالیم دینی ما نهادینه شده و فریاد هیهات من الذله جوامع مظلوم اسلامی که علیه حکومت های سلطه جو قیام می کنند، همواره بلند است.

فرهادی یکی از برکات روز قدس را بروز نهضت های مقاومت اسلامی در منطقه دانست و یادآورشد: بیداری اسلامی که هم اکنون در کشورهای عرب منطقه شاهد آن هستیم، از فواید چنین همایش های عظیم و با برکت نظیر روز قدس است.

این استاد حوزه و دانشگاه اصفهان حضور پرشور مردم در راهپیمایی روز قدس را نشانگر عظمت جامعه اسلام دانست و خاطر نشان کرد: هرچقدر حضور مردم سبز و بیشتر باشد،جلوه بیشتری در چشم دشمنان اسلام خواهد داشت و آنان با دیدن سیل خروشان مردم که همسو با هم شعار مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل سر می دهند، وحشت و ناامیدی مضاعفی عایدشان خواهد شد.

فرهادی با بیان این که اسرائیل سعی می کند با غافل کردن اذهان جهانی، ظلم نسبت به مردم بی دفاع فلسطین را مخفی کند خاطرنشان کرد: دستاورد جهانی روز قدس، بیداری افراد بی دین و حکومت های غافل از صحنه،از خواب غفلت و واکنش آن ها به استکبار جهانی بوده است.

این پژوهشگر مسائل دینی نقش کلید واژه وحدت را در راهپیمایی روز قدس حیاتی برشمرد و تاکید کرد: حضور در صحنه با اتحاد همگانی و آرمان واحد به دور از حزب بندی و فرقه گرایی از نکاتی است که باید تقویت شود؛ چراکه وحدت کلمه همواره جزء لاینفک فرمایشات امام خمینی (ره) بود.

فرهادی حماسه هایی نظیر 22 بهمن و 9 دی را از دیگر گردهمایی های مردم ولایت مدار ایران اسلامی خواند و تصریح کرد: همبستگی نیروهای داخلی، پرهیز از جناح بندی های سیاسی، تبعیت از رهبری و زیر لوای ولایت فقیه بودن در راهپیمایی هایی نظیر روز قدس خاری به چشم دشمنان این مرز و بوم خواهد بود.

وی با بیان این که دشمنان انقلاب و اسلام مترصد گرفتن نقطه ضعف از ما هستند به اختلافات اخیر جهان اسلام در کشورهای منطقه اشاره و تاکید کرد: به وجود آوردن گروه هایی مانند داعش و تکفیری ها با نیات شوم و دخالت حکومت های سلطه جو در منطقه و برپایی وهابیت و تحریک مردم مسلمان برای بی ثبات کردن منطقه همگی برای این است که مانع از بیداری اسلامی در منطقه شوند.

فرهادی در پایان شعار امسال روز قدس "لایبقی یهودیا فی الارض و نصلی فی القدس" را به فرموده مقام معظم رهبری قریب الوقوع قلمداد و اظهار امیدواری کرد: برگزاری نماز جماعت در قبله اول مسلمانان به امامت مقام معظم رهبری دور از ذهن نیست و نابودی اسرائیل بیشتر از پیش ممکن شده است

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: