• چهارشنبه ۱۶ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-2084-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

معاون اداره کل صنایع دستی مازندران خبر داد

جذب حدود 12 میلیارد تومان اعتبار برای اشتغال روستایی در مازندران

معاون اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران از دریافت تسهیلات در مرحله نخست برای اشتغالزایی هنرمندان صنایع دستی در روستاها با دریافت اعتبار حدود 12 میلیارد تومانی در سطح مازندران خبر داد.

حسین ایزدی در گفت‌و‌گو با ایسنا مازندران، بابیان اینکه کل اعتبارات دریافتی برای اشتغالزایی صنایع دستی در مازندران 16 میلیارد تومان بوده است، اظهار کرد: تخصیص اعتبارات مرحله نخست 16 میلیارد تومان به مازندران برای بحث صنایع دستی و فرش داده شد که از این میزان حدود 9 میلیارد و 600 میلیون تومان به صنایع دستی در بخش اشتغال روستایی و مابقی به مقوله فرش اختصاص یافت.

وی افزود: تسهیلات اختصاص یافته مربوط به مشاغل خانگی، کارآفرین برتر، طرح پشتیبان و بسته حمایت روستایی است که از اواخر سال گذشته ابلاغ و تاکنون ادامه دارد،که مرحله اول آن به اتمام رسید و منتظر تخصیص مرحله دوم و ارائه آن به هنرمندان مازندرانی هستیم.

معاون میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری مازندران در مورد دریافت وام و نحوه بازپرداخت آن از سوی هنرمندان این استان، خاطرنشان کرد: روستاها اگر در مناطق مرزی باشند یا شهرهای زیر 10 هزار نفر این اعتبارات با سود 4 درصد و شهرهای بالای 10 هزار نفر با سود 8 درصد است.

ایزدی با اشاره به اینکه در مرحله اول این اعتبار به تمامی شهرها تخصیص داده و علاوه بر دریافت اعتبار ارائه شده بیش از 2 میلیارد تومان جذب اعتبار نیز داشته ایم، گفت: استاندار مازندران برای حمایت از مشاغل خرد و طرح های زود بازده، احیای رشته های منسوخ یا رشته های داخل روستایی برای اشتغالزایی بیشتر، خواستار افزایش 2 میلیارد تومان دیگر نیز اعتبارات دریافتی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: