• دوشنبه ۱۴ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 973-1285-5
  • خبرنگار : 49012
  • منبع خبر : ----

کارشناس ارشد مسائل سیاسی در گفت‌ و‌ گو با ایسنا مطرح کرد

ساده زیستی ویژگی بارز رهبر کبیر انقلاب اسلامی

یک کارشناس ارشد مسائل سیاسی گفت: ساده زیستی ویژگی بارز رهبر کبیر انقلاب اسلامی بود.


رضا آزادی کناری در گفت‌وگو با ایسنا مازندران با اشاره به این که امام خمینی(ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران، ایمان و وحدت مردم را دو عنصر مهم در پیدایش و پیروزی و بقا انقلاب می دانست اظهار کرد: با درایت رهبرانقلاب و ایمان، وحدت، حضور و پشتیبانی مردم، جنگ و فتنه های داخلی، خارجی و فشارها پایان یافت.

وی با بیان این که امام دارای ویژگی های منحصر به فردی بود که پس از انبیاء و اولیای خدا در شخصیت دیگری پیدا نمی شود، تصریح کرد: امام خمینی (ره) انسانی کامل و دارای خصلت‌های والا بود، این عالم فرزانه با تاسی گرفتن از زندگی معصومین در حالی که رهبر کشوری غنی و ثروتمندی بود، ساده زیستن را انتخاب کرد.

آزادی در ادامه مشورت را یکی دیگر از ویژگی های منحصر به فرد امام خمینی (ره) دانست و افزود: امام خمینی (ره) بسیار خدا باور بود و به وعده ها و دستورات خداوند اطمینان داشت.

وی شجاعت و تکلیف مداری را از خصلت های بارز امام راحل بیان کرد و گفت: امام (ره) با شجاعت خود توانست در مقابل طاغوت بایستد و می فرمود « من اگر تنها  نیز باشم به وظیفه خود عمل می کنم».

کارشناس ارشدمسائل سیاسی تصریح کرد:  رهبر کبیر انقلاب، رهبری معتقد به خدا و اوامر الهی بود، هر کجا که تشخیص می داد برای اجرای دستورات الهی، به هیچ ملاحظه ای توجه نکرده و بر اساس مصلحت خود عمل می کرد.

آزادی برزگترین رسالت یاران امام را پشتیبانی و حمایت از ایشان دانست و خاطرنشان شد: یاران رهبر انقلاب، با وجود سختی ها و مشقت های بسیار، دست از راه امام و انقلاب بر نداشتند، در حال حاضر نسل جوان امروز ما هم باید پشتیبان ولایت فقیه باشند.

وی یادآور شد: حفظ حرمت بیت امام خمینی (ره) در ابتدا وظیفه خانواده و در مرحله بعدی برعهده مسئولان و همه مردم است چرا که از ارزش و حرمت ویژه ای برخوردارند و حفظ هویت و احترام آن بیت در پرتو اندیشه و راه امام بزرگوار برای همگان امری لازم و ضروری به نظر می رسد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: