• شنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-1384-5
  • خبرنگار : 49011
  • منبع خبر : ----

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران:

اتوماسیون سازی موجب حذف بسیاری از مشاغل می شود

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران گفت: اتوماسیون سازی موجب حذف بسیاری از مشاغل می شود.

به گزارش ایسنا مازندران،محمدمحمدپور عمران در برنامه ترازو ،اعتقاد دولت به بزرگ شدن بخش خصوصی را واقعی دانست و اظهار کرد: همچنان در مبحث واگذاری، بحث نظارت ها و احتیاط مطرح است و موجب شده تا به جای خصوصی سازی به خصولتی روی آوریم.

وی در تعریف واژه خصولتی گفت: مجموعه هایی که  در آن ها همچنان فرهنگ و رفتار دولتی حاکم است اما از نظر اساس نامه طوری تعریف شده که می توان به آن خصوصی گفت.

محمدپور عمران با بیان این که دولت خصوصی سازی کاغذی نمی خواهد اظهار کرد: وقتی واحدی خصوصی شد باید فرهنگ بخش خصوصی داشته باشد، منافعش را دست خوش تصمیم های سیاسی نکند، تمرکز بر تولید و اقتصاد داشته باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در ادامه تصریح کرد: بخش نامه های تشویقی و حمایتی در خصوصی سازی مانند تسهیلات کم بهره موجب شده کسانی که اهلیت ندارند و تاکنون سابقه تولیدی هم نداشته اند درخواست واگذاری بدهند.

وی حمایت های دولت در واگذاری  را به شرط تولید، اشتغال و صادرات دانست و تصریح کرد: برای مثال سال گذشته مشوق صادراتی را برای کسانی که قصد صادرات دارند در نظر نگرفیتم بلکه به کسانی پرداخت کردیم که صادرات انجام داده و تسهیلات گران قیمت هم از بانک گرفته بودند، سود تسهیلات بانک را از طریق یارانه و مشوق بر عهده گرفتیم تا نقدینگی صادرکنندگان را جبران کرده باشیم.

محمدپور سیاست های ارزی چند ماه گذشته را متاثر از خروج امریکا از برجام دانست و اظهار کرد: امنیت اجتماعی، اقتصادی و روانی کشور با این تصمیم یک جانبه آمریکا به خطر افتاده بود که دولت با تدابیر در نظر گرفته مقداری از نا آرامی ها را کاهش داد.

وی با بیان اینکه ایران مازاد درآمد ارزی دارد، تصریح کرد: موج روانی ایجاد شده در جامعه و بازار باعث شد تا قیمت ها ارز، از حالت تعادل خارج شود که دولت در حالت تنظیم این فضا است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران از پرداخت تسهیلات نوسازی صنایع خبر داد و اظهار کرد: دولت برای نوسازی صنایع 30 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته است که زمینه های آن را در مازندران ایجاد کرده و در حال معرفی واحدها به بانک ها هستیم.

وی با بیان اینکه اتوماسیون سازی موجب حذف بسیاری از مشاغل می شود، تصریح کرد: افزایش تکنولوژی در کشوری مثل ایران که نرخ بیکاری بالایی دارد، یک مزیت به شمار نمی آید، باید تعادل را حفظ کنیم به جای اینکه همه چیز را به سمت اتوماسیون ببریم و یکسری مشاغل را حذف کنیم بهتر است این مشاغل را حفظ کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت مازندران در مورد تسهیلات پرداخت شده به واحدهای تولیدی بیان کرد: در سال 95 بیش از 500 میلیارد تومان تسهیلات در قالب بسته رونق تولید و مجموعا 800 میلیارد تومان از دیگر منابع به واحدهای تولیدی مازندران پرداخت کردیم.

وی در مورد تسهیلات پرداخت شده به واحد تولیدی در سال 96 بیان کرد: در قالب بسته رونق تولید 300 میلیارد و مجموعا 500 میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی پرداخت شد.

وی با بیان اینکه منابع برای پرداخت تسهیلات موجود است، اظهار کرد: برخی واحدها برای دریافت این تسهیلات احتیاط می کنند چون نرخ بهره آن 18 درصد است و برخی از بانک ها نیز تا 22 درصد دریافت می کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: