• چهارشنبه ۹ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۴
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 973-286-5
  • خبرنگار : 49008
  • منبع خبر : ----

رئیس پارک علم و فناوری مازندران در دفتر ایسنا:

بالغ بر 100 شرکت دانش بنیان در مازندران وجود دارد/حمایت پارک های علم و فناوری از ایده های قابل تجاری سازی

رئیس پارک علم و فناوری مازندران گفت: بالغ بر 100 شرکت دانش بنیان در مازندران وجود دارد.

علی معتمدزادگان در گفت‌ وگو با ایسنا مازندران اظهار کرد: مجموعه پارک علم و فناوری به صورت حرفه ای و با توسعه نوآوری و انجام کارهای دانش بنیان در حال فعالیت است.

وی خاطرنشان کرد: ارائه روشی برای توسعه شرکت های دارای تکنولوژی بالا و خدمات دهی به آنان و همچنین افزایش سهم محصولات های‌تک (محصولات با فناوری بالا) از اهدافی است که در مدیریت پارک علم و فناوری دنبال می شود.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران با اشاره به اینکه نوآوری و کارهای تحقیقی و توسعه در اولویت قرار دارد، تصریح کرد: شرکت هایی که دارای نوآوری و خلاقیت باشند از حمایت های پارک علم و فناوری به خاطر تولید اشتغال حمایت می شوند.

معتمدزادگان افزود: پارک علم و فناوری ایده های قابل تجاری سازی را حمایت می کند و محصول  فکر را در شرکت های بزرگ و کوچک به کار می گیرد.

وی یادآور شد: شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری از میزها و مکان های کوچک کار خود را آغاز و با جریان سازی در سطح جامعه، با ارائه  محصول و خدمات نوین  مراحل رشد را طی می کنند. 

رئیس پارک علم و فناوری مازندران یادآور شد: تمام واحدهایی مستقر در پارک علم و فناوری به عنوان هسته های فناور معرفی و شرکت هایی که در سامانه دانش بنیان ثبت شده اند به عنوان شرکت های دانش بنیان تعریف می شوند.

معتمدزادگان با تاکید بر اینکه مجوز فناوری که پارک صادر می کند برابر با مجوز دانش بنیان در قانون است، گفت: دو نهاد پارک علم و فناوری و دانش بنیان به صورت موازی در حال فعالیت هستند که می توانند مکمل هم باشند.

وی اظهار کرد: در مازندران 120 واحد و شرکت فناور در پارک علم و فناوری به ثبت رسیده است و با توجه به اینکه کیفیت برای ما از ارزش بالایی برخوردار است، سالانه شاهد 10 درصد ریزش و 20 درصد رویش  هستیم.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران خاطرنشان کرد: حدود 100 شرکت دانش بنیان در مازندران وجود دارد که بیش از یک سوم در پارک علم و فناوری مستقر هستند.

معتمدزادگان با بیان اینکه باورها می تواند نقش اساسی در حرکت یک جامعه داشته باشد، تصریح کرد: اتفاق های بزرگ با باورها شکل می گیرد و اگر ما باور داشته باشیم که باید بر توان خود تکیه کنیم و بر توانمندی شرکت های داخلی ایمان بیاوریم، می توانیم مسیر رشد را توسعه دهیم.

وی با انتقاد از برخی مدیران که در مسیر رشد شرکت های دانش بنیان و فناور همراهی لازم را ندارند، گفت: متاسفانه برخی از مدیران در حالی که می توانند با یک دستور مدیریتی به شرکت های "های‌تک" کمک کنند اما از این کار سرباز می زنند و همین امر موجب می شود تا این شرکت ها فعالیت خود را در استان ادامه ندهند.

رئیس پارک علم و فناوری مازندران یادآور شد: شرکت های تولید کننده باید در زمینه کیفیت، ضمانت پس از فروش و قیمت ها اصول حرفه ای را در نظر بگیرند تا خریدار به سمت کالاهای خارجی سوق پیدا نکنند.

وی تصریح کرد: پارک های علم و فناوری می توانند در سال های آینده از مجموعه های کوچک به یک شهر  تبدیل شوند و اگر چنین چیزی رخ دهد،افرادی زیادی با فکرهای بکر موجبات پیشرفت جامعه را رقم خواهند زد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: