• سه شنبه ۸ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 973-984-5
  • خبرنگار : 49008
  • منبع خبر : ----

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران مطرح کرد

رویداد بین‌المللی توسعه مهندسی ساخت؛ فرصتی در انتقال تجربیات ‌موفق جهانی

کامران اصغری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران در گفت وگو با ایسنا مازندران با اشاره به برگزاری رویداد بین‌المللی مهندسی ساخت، اظهار کرد: با توجه به اینکه ضرورت برگزاری این رویداد بین المللی در کشور و استان حس می‌شد و برای توسعه مهندسی ساخت لازم بود این امر صورت پذیرد.

وی افزود: متاسفانه در حال حاضر درحوزه ساخت و سازهای استان هنوز به مرحله مدرنیته که دنیا به سمت آن در حال حرکت است نرسیدیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران با اشاره به اینکه دنیا به سمت صنعتی کردن ساخت و ساز است، تصریح کرد: مقاومت سازه و بسیاری از موارد دیگر اعم از معماری که از چالش‌های ساخت و ساز است، این ضرورت را به وجود آورد تا یک رویداد بین المللی آموزشی وکاربردی برای آشنایی با ظرفیت‌های کشورهای دیگر که در زمینه ساخت و ساز موفق عمل می کنند بهره مند شویم.

وی افزود: معرفی و عرضه توانمندی‌های مهندسین، انتقال تجربیات کشورها در زمینه مهندسی ساخت و ساز و آشنایی و ارزیابی رویکرد صنعت ساختمان کشور و روابط کشور خودمان با کشورهای دیگر را از جمله اهداف مهم این رویداد بین المللی است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران اظهار کرد: راه و شهرسازی، بنیاد مسکن، نظام مهندسی، شهرداری‌ها و دانشگاه‌ها از جمله دستگاه‌ها و نهادهایی است که در برگزاری این نمایشگاه نقش موثری دارند.

وی افزود: نیمه دوم سال 96 طرح برگزاری این نمایشگاه داده شد و با توجه به اینکه یکی از اهداف این طرح ایمنی ساخت و ساز وصدور خدمات مهندسی بود انگیزه لازم برای برگزاری این نمایشگاه ایجاد شد.

اصغری اظهار کرد: رویداد توسعه و مهندسی ساخت در تاریخ 27 تا 29 تیرماه سال جاری در دانشگاه مازندران برگزار می شود و دکتر میرنیا رئیس دانشگاه مازندران ریاست شورای سیاستگذاری این رویداد بزرگ را برعهده دارند.

وی با اشاره به سخنرانان حاضر در این همایش، خاطرنشان کرد: اکبر ترکان مشاور عالی رئیس جمهور، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات، فناوری و اطلاعات از سخنرانان و مهمانان ویژه این رویداد بین المللی هستند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی مازندران تصریح کرد: گری لوئیس نماینده مقیم سازمان بین الملل در ایران، یوکی هارو کوباباشی نماینده ارشد آژانس همکاری‌های بین‌المللی ژاپن از سخنرانان و مهمانان خارجی این برنامه هستند.

اصغری با بیان سطح شرکت کنندگان در این رویداد گفت: نمایندگان مجلس از کمیسیون های امنیت ملی و سیاست خارجی و عمران، معاونین مدیران کل ستادی وزارت امور خارجه، کار و امور اجتماعی، راه و شهرسازی، اقتصاد و دارایی و شرکت های ایرانی فعال در کشورهای هدف در این رویداد حضور خواهند داشت.

وی درباره سطح شرکت کنندگان خارجی در این رویداد عنوان کرد: کنسول و وابسته‌های اقتصادی در کشورهای عمان، قطر و ترکیه، مدیران شرکت های فعال در زمینه ساخت و ساز، نمایندگان نشریات تخصصی و معتبر ساخت و ساز از شرکت کنندگان خارجی در این همایش هستند.

اصغری عنوان کرد: این رویداد در نوع خود نخستین رویداد توسعه و مهندسی ساخت بین المللی در حوزه ساخت و ساز در ایران است و تاکنون شاهد استقبال خوب علاقه‌مندان برای حضور در این رویداد هستیم.

رئیس اجرایی رویداد بین المللی توسعه و مهندسی ساخت با اشاره به چالش‌های موجود در برگزاری این رویداد گفت: بهتر است همه دستگاه‌های استان ضرورت برگزاری این رویداد بین المللی را جدی بگیرند و با انگیزه بیشتری پای کار بیایند.

وی تاکید کرد: از تمامی افرادی که می توانند در هرچه بهتر شدن رویداد توسعه و مهندسی ساخت موثر باشند دعوت می‌شود تا همکاری لازم را داشته باشند تا استان مازندران میزبانی خوبی از میهمانان این رویداد داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: