• دوشنبه ۷ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 973-1085-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

جانشین فرمانده نیروی انتظامی خبر داد

کاهش 25درصدی غرق شدگان خزر

جانشین فرمانده نیروی انتظامی از کاهش 25درصدی غرق شدگان در دریای خزر خبر داد.


به گزارش ایسنا مازندران،اسکندر مومنی در جمع خبرنگاران در ستاد انتظامی مازندران به برگزاری جلسه با فرماندهان نیروی انتظامی و فرماندهان دریابانی و یگان ویژه سه استان گلستان، گیلان و مازندران برای اجرای طرح دریا و امنیت اخلاقی و اجتماعی اشاره  و اظهار کرد: طرح دریا در ۱۵۸ نقطه اجرا می‌شود و پنج هزار نفر در سه بخش نیروی انتظامی، دریابانی و یگان ویژه طرح دریا و امنیت اخلاقی و اجتماعی در همه پارک‌ها، کمپ‌ها و استراحتگاه‌ها در این طرح حضور دارند.

وی افزود: در این طرح ۱۴۰ فروند شناور برای ایجاد امنیت و  آرامش مردم و مسافران به‌کارگیری می‌شود؛ خانواده‌هایی که به این استان‌ها سفر می‌کنند انتظار محیطی امن در سواحل و پارک‌ها را دارند.

جانشین فرمانده نیروی انتظامی با شاره به این که طرح دریا و امنیت اخلاقی از ۲۵ خردادماه تا پایان تابستان در سه استان اجرا می‌شود، یادآور شد: هنجارهای اجتماعی، اخلاقی و دینی مطالبه عموم مردم است و هم‌وطنان برای حفظ امنیت خود ضوابط اخلاقی و اجتماعی را رعایت کنند .

مومنی خاطرنشان کرد: طرح امنیت اخلاقی در سواحل، تفرجگاه‌ها و پارک‌ها اجرا می‌شود که همکاران ما در قالب گشت‌های دریایی و زمینی حضور گسترده دارند و برخورد لازم را با متخلفان انجام خواهند داد .

وی با یادآوری این که در سال گذشته ۸۶ نفر در مناطق مختلف سه استان غرق شدند که نسبت به سال گذشته ۲۵ درصد کاهش پیدا کرد تصریح کرد: بیش از ۹۰ درصد غرق‌شدگان در مناطق خارج طرح و  کمتر از ۱۰ درصد در مناطق مجاز غرق شدند که این افراد نیز در ساعات پس از اجرای طرح اقدام به شنا کرده بودند .

مومنی افزود: ایمنی سلامتی و حفظ آرامش هدف از اجرای طرح دریا در نوار ساحلی خزر است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: