• شنبه ۵ خرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 973-2514-5
  • خبرنگار : 49020
  • منبع خبر : ----

جانشین محیط زیست شهرستان فریدونکنار و بابلسر در کارگروه سلامت این شهرستان مطرح کرد

تخلیه فاضلاب صنعتی، در محل دفن دپوی زباله فریدونکنار

جانشین محیط زیست شهرستان فریدونکنار و بابلسرگفت: فاضلاب صنعتی در محل دفن دپوی زباله فریدونکنار تخلیه می شود.

به گزارش ایسنا مازندران،کارگروه سلامت فریدونکنار با ریاست سید قاسم حسینیان بخشدار مرکزی و اعضای کارگروه در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

نظارت ویژه بر دستفروشان در ماه رمضان

سیدقاسم حسینیان بخشدار مرکزی فریدونکنار در این جلسه با اشاره به اینکه نظافت در اسلام از اهمیت فراوانی دارد، اظهار کرد: نظافت فردی به ویژه در واحدهای کسبی که به اقدام به تولید و عرضه مواد غذایی مردم مانند نان، گوشت و زولبیا و بامیه می کنند بسیار با اهمیت است.

وی تصریح کرد: یکی از راه‌های گسترش فرهنگ سلامت این است که امامان جماعت مساجد در این ایام، دقایقی از سخنرانی خود را به بحث بهداشت اختصاص دهند.

بخشدارمرکزی فریدونکنار نظارت ویژه بر دستفروشان در ایام ماه مبارک رمضان را ضروری دانست.

بخشی از فاضلاب فریدونکنار به دریا می ریزد

محمد نصرتی رئیس شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار نیز در این جلسه با اشاره به این که پس از بازدید از مساجد این شهرستان، تنها تعداد کمی از خادمان مساجد کارت سلامت دریافت کرده بودند، گفت: اداره اوقاف باید نسبت به رفع این مشکل اقدام لازم را صورت دهد.

وی با بیان این که گشت مشترک از اماکن مواد غذایی باید در فریدونکنار صورت بگیرد، تصریح کرد: بخشی از فاضلاب های این شهرستان به سمت دریا می‌ریزد که باید آهک ‌پاشی مناسب صورت گیرد.

رئیس شبکه بهداشت و درمان فریدونکنار با اشاره به اینکه فریدونکنار در ورزش همگانی فعالیت مناسبی ندارد، خاطرنشان کرد: برخی از آشپزخانه‌های فریدونکنار که اقدام به عرضه آش و شامی در ماه رمضان می کنند دارای مجوز هستند و جلوی عرضه افرادی که مجوز ندارند گرفته شود.

اسماعیل اسماعیلی رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت فریدونکنار با بیان اینکه برای گشت مشترک جلسات متعددی برگزار و بر اساس زمان بندی از واحدهای صنفی، بازرسی ها آغاز شد، گفت: قنادی، قصابی، نانوایی و خوار و بار و لبنیات از جمله واحدهایی هستند که در حال بازرسی هستیم.

فاضلاب صنعتی در محل دفن دپوی زباله فریدونکنار تخلیه می شود!

رحمت الله آقاجانی جانشین محیط زیست شهرستان فریدونکنار و بابلسر نیز در این جلسه با اشاره به این که از محل دفن زباله فریدونکنار بازدید هفتگی صورت می گیرد، اظهار کرد: زباله ها در فریدونکنار بر خلاف شهر بابلسر پراکنده هستند و هیچ گونه نظارتی بر روی آن ها نمی شود و آهک‌پاشی به صورت منظم صورت نمی گیرد.

وی با بیان اینکه فاضلاب صنعتی در محل دفن دپوی زباله فریدونکنار تخلیه می شود، تصریح کرد: فاصلاب پارک لاله به برکه تبدیل شده و میکروبی است و نیاز به کار اساسی دارد.

جانشین محیط زیست شهرستان فریدونکنار و بابلسر افزود: در محل دپوی زباله فریدونکنار هیچ نگهبانی در بازدیدها حضور نداشته و مردم زباله را به صورت مستقیم در آنجا تخلیه می کنند.

هادی محمدی نماینده شهرداری فریدونکنار نیز در این جلسه با اشاره به اینکه به صورت هفتگی آهک‌پاشی در سطح شهرستان انجام می شود و نگهبان به صورت مستمر در محل دپوی زباله حضور دارد، گفت: اگر کارشناسان محیط زیست مدعی هستند که نگهبان محل دپوی زباله حضور ندارد بلافاصله با شهرداری تماس بگیرد.

اماکن باید واحدهای عرضه مرغ زنده را پلمپ کند

ناصر دستوریان رئیس اداره دامپزشکی شهرستان‌های فریدونکنار و بابلسر نیز در این نشست با اشاره به وجود تب کنگو در کشور، با بیان اینکه راه پیشگیری این بیماری بسیار آسان اما درمان آن دشوار است، اظهار کرد: عامل این بیماری کنه است و به دلیل گرما و خشکسالی این بیماری شیوع پیدا کرد و احتمال دارد به این منطقه نیز سرایت کند.

وی با بیان اینکه بیماری تب کنگو بسیار خطرناک است، تصریح کرد: اگر گوشت قرمز مبتلا به این بیماری را به مدت 24 ساعت در یخچال نگهداری کنیم این بیماری از بین می رود.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان‌های فریدونکنار و بابلسر افزود: در این راستا با همکاری شبکه بهداشت کلاس آموزشی برگزار و نخستین دوره آن به پایان رسید.

دستوریان در ادامه و در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به عرضه مرغ زنده در برخی واحدهای فروش، اظهار کرد: این موضوع به یک دغدغه چند ساله تبدیل شده است و اتحادیه قصابان نیز از سال گذشته برای پلمپ آن نامه‌نگاری کرد، اما کار مناسبی صورت نگرفت.

وی با بیان اینکه با وجود این که قوانین در این زمینه کاملا مشخص است اما جریمه بسیار کمی دارد، تاکید کرد: اماکن باید واحدهای عرضه مرغ زنده را پلمپ کند و در این راستا بازدید مشترک نیز گذاشته شد، اما اماکن پای کار نیامد.

رئیس اداره دامپزشکی شهرستان‌های فریدونکنار و بابلسر همچنین با غیرقانونی دانستن عرضه گوشت، جگر و غیره، اظهار کرد: در ساعات غیراداری نیز بازرسی از این واحدهای صنفی صورت می گیرد.

به گزارش ایسنا مازندران، پس از پایان این جلسه، اجرای آهک‌پاشی در جوی و فاضلاب سطح شهر فریدونکنار، تعمیر و آماده سازی امکانات پیش از آغاز طرح سالمسازی دریا، جمع آوری زباله در سطح سواحل، تعمیر و مرمت و سرویس های بهداشتی پارک و پل میلاد، گشت مشترک از سوی کارگروه به همراهی شبکه بهداشت، نظارت بر فروشندگان آش و شامی در سطح شهرستان، بهداشت اسکان مدارس(سرویس، نمازخانه و زباله)، یادآوری بهداشت عمومی از طریق سازمان تبلیغات و روحانیت، نظارت بر دامداران، بازدید از قصابی‌های سطح شهرستان، دریافت گواهی سلامت خادمان مساجد، پخش بروشور و نصب بنر در خصوص تب کنگو و برگزاری همایش پیاده روی در سطح شهرستان فریدونکنار مصوب شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: