• پنجشنبه ۲۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-8014-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

مدير كل ثبت اسناد و املاک مازندران خبر داد

کاهش 7.5 درصدی ازدواج در مازندران

مديركل ثبت اسناد و املاک مازندران گفت: 23 هزار و 277 ازدواج و هشت هزار و 222 طلاق در سال 96 در مازندران به ثبت رسيد که اين آمار نشان دهنده رشد سه درصدي طلاق و كاهش 7.5 درصدي ازدواج در سال گذشته بوده است.

به گزارش ايسنا مازندران،محمد حسن بهادر در نشست خبری با خبرنگاران نوشهر كه در اداره ثبت اسناد و املاک اين شهر برگزار شد با بيان اين كه استان مازندران در سال 96 در موضوع  رسيدگي در تعداد پرونده هايي كه در راستاي تعيين تكليف وضعيت ثبتي اراضي فاقد اسناد تشكيل شد رتبه نخست كشور را دارد اظهار كرد: ثبت اسناد مازندران در پاسخ به استعلامات دفاتر اسناد و مراجع قضائي در سال 96 رتبه نخست را كسب كرد كه 98.5  درصد آن كمتر از دو روز انجام شد.

وي با بيان اين كه 23 هزار و 277 ازدواج و هشت هزار و 222 طلاق در سال 96 در مازندران به ثبت رسيد افزود: اين آمار نشان دهنده رشد سه درصدي طلاق و كاهش 7.5 درصدي ازدواج در سال گذشته بوده و روزانه 22.5 طلاق و 72 ازدواج به ثبت رسيده است.

مديركل ثبت اسناد و املاک مازندران تصريح كرد: سال گذشته درخصوص مطالبات بانک ها 391 ميليارد تومان وصول شد كه رشد 55 درصدي را نشان مي دهد و  مازندران بعد از استان تهران و خراسان شمالي سومين استان كشور در اين خصوص بوده است.

 بهادر با بيان اين كه در صدور سند روستاها  در سال 95 و 96 اين استان رتبه نخست كشور را كسب كرد گفت: سال گذشته 14 هزار و 14 مورد سند مالكيت مرتبط با روستاهاي زير 25 هزار نفر و بالاي 20 خانوار صادر شد كه كارشناسي اين اسناد ارتباطي با كارشناسان اداره ثبت نداشته است و شوراها و دهياري ها و بنياد مسكن دخيل بوده اند.

وي اضافه كرد: اين اسناد با نام قانون ساماندهي حمايت از توليد و عرضه مسكن صادر شد و اعتقاد ما بر این است مستند سازي املاک روستايي ها موجب رونق كسب و كار مي شود.

مديركل ثبت اسناد و املاک مازندران با بيان اينذكه وظيفه اين اداره تنها صدور سند نيست تاكيد كرد: اين دستگاه به نوعي دومين دستگاه درآمدزاي استان بوده كه سال گذشته 14.5 ميليارد تومان درآمد دفاتر اسناد رسمي استان بوده است كه 6 ميليارد آن يعني 42 درصد آن به حساب هلال احمر واريز و يک ميليارد و 100 ميليون تومان برابر هشت درصد آن به حساب شهرداري ها واريز شد.

بهادر یادآور شد: ضرر بي توجهي به طرح كاداستر كمتر از ضرر قاچاق نيست و این موضوع به خصوص دربحث منابع طبيعي مغفول مانده است.

وی با ابراز رضايت از همكاري غرب مازندران در طرح کاداستر اظهار كرد: نخستين سند حريم دريا در رستم‌ رود نور صادر و در دو شهرستان تنكابن و كلاردشت جشن انفال برگزار شد و در آينده نزديک در نوشهر و رامسر نيز برگزار مي شود.

وي با اشاره به این که طرح كاداستر مرز الكترونيكي بين اراضي اشخاص و انفال است یادآورشد: اداره كل منابع طبيعي مازندران نوشهر در مستند سازي تثبيت سند رتبه نخست را در استان دارد.

مديركل ثبت اسناد و املاک مازندران خاطرنشان کرد: در صدور اسناد موقوفات،  مازندران در سه سال متوالی رتبه نخست را كسب كرد و سندهايي كه این سه سال صادر شد با نصف آن چه طي 80 سال صادر گردید برابري مي كند.

وي افزود: 35 درصد املاكي كه در اختيار دستگاه هاي دولتي در استان قرار دارد بدون سند است و 65 درصد مستندسازي شده است.

مديركل ثبت اسناد و املاک مازندران با بيان اين كه سال گذشته به 66 هزار و 100 شبه قضايي رسيدگي شد گفت: در سال 96 تعداد  192 هزار و 400 سند صادر شد.


 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: