• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-1784-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

معاون بازرسی سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان:

تغییرات ارز نباید باعث افزایش قیمت کالا شود

معاون بازرسی سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان گفت: تغییرات ارز نباید باعث افزایش قیمت کالا شود.


به گزارش ایسنا مازندران،شهرام میرآخرلو عصر شنبه در همایش تجلیل از واحدهای اقتصادی و دستگاه های اجرایی برتر حامی حقوق مصرف‌کنندگان در ساری با بیان اینکه در سال گذشته ۸۰۰ واحد ملی در جشنواره ثبت‌نام کردند اظهار کرد: ارزش‌افزوده کالاها و خدمات در حال ضربه زدن به اقتصاد ملی بوده و تغییرات ارز نباید باعث افزایش قیمت کالا شود.

وی  با تاکید بر این که به هرمیزانی که لازم باشد ارز برای کالا و خدمات داده می‌شود گفت: برای کالای اساسی نرخ دلار مصوب در نظر گرفته‌شده و نگرانی برای تامین ارز وجود ندارد؛ باید باهم افزایی برای تامین و تولید کالا تلاش کنیم.

معاون بازرسی سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان یادآور شد:  دستگاه‌های دولتی و اجرایی باید میز خدمت داشته تا مصرف‌کننده دغدغه‌ای نداشته باشد  و ممیزی‌هایی که صورت می‌گیرد طبق چارچوب و خط ‌کشی مشخصی است و باید متناسب با شرایط روز آیین‌نامه‌ها به‌روزرسانی شود.

 میرآخرلو افزود: یکی از خوبی‌های ارائه گواهینامه حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان این است که عملکرد شرکت‌ها و واحدهای تولیدی مورد ارزیابی قرار می‌گیرد.

وی سطح رضایت مندی مشتریان را ازجمله شاخص‌های انتخاب واحدهای برتر برشمرد و گفت: واحدهای تولیدی باید رویکرد صادرات محور داشته باشند.

*بازار سیاه به‌صورت کاذب مورد پذیرش نیست و با آن برخورد می شود

در ادامه این همایش  محمد اسلامی استاندار مازندران نیز با بیان این که خرید و فروش ارز به‌عنوان یک کسب‌ و کار ممنوع  تعریف شده است گفت: بازار سیاه به‌صورت کاذب و ایجاد رعب در دل مصرف‌کننده و تولیدکننده قابل‌پذیرش نیست و با آن برخورد می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: باید با همراهی و هماهنگی نظام ارزی را که به پول ملی ما ضربه زده است کنترل کرده و از این مرحله به‌سلامت عبور کنیم و برای محصولات خود در استان به بازاریابی و ابزارسازی نیاز داریم.

استاندار مازندران تصریح کرد: تولید استاندارد، با کیفیت و سازگار با ذائقه مصرف‌کننده باید مورد توجه قرار گیرد و حلقه‌های مفقوده در بازرگانی و لجستیک حمل ‌ونقل باید کشف و رفع شود.

اسلامی  سهم کشاورزی در اقتصاد استان ۲۱ درصد، صنعت ۲۸ درصد و سهم خدمات را ۵۱ درصد اعلام کرد و گفت: باید حمل و نقل ارزان و ایمن شود زیرا از نشانه های پیشرفت استان است.

وی افزود: تمام حرف دشمنان این است که برای ساقط کردن جمهوری اسلامی از طریق نظامی و سایبری موفق نشده‌اند و اکنون تلاش  بر جنگ اقتصادی با ایران است تا به جایگاه ایران لطمه بزنند.

استاندار مازندران با اشاره به منشور حقوق شهروندی یادآورشد: رعایت حقوق مصرف‌کننده یکی از ابعاد حقوق شهروندی است و ما ملزم به اجرا و رعایت حقوق مصرف‌کنندگان هستیم.

اسلامی ادامه داد: کوتاه کردن زمان دریافت مجوز که در شورای اداری استان مصوب شد ازجمله راهکارها برای رعایت حقوق مصرف‌کنندگان بوده و کوتاهی درزمینهٔ حقوق مصرف‌کنندگان موردقبول نخواهد بود.  

وی با بیان این که تا پایان برنامه ششم باید به هدف‌گذاری صادرات سه میلیارد دلاری دست‌یابیم گفت: بازارهای زیادی روی محصولات استان مازندران بازشده است و باید از این فرصت استفاده کنیم.

در انتهای این مراسم از غلام عسگر بهزاد آرد خبازی کیک ارد نمونه جویبار،حاجی بابایی تالار میزبان،علی حسین پور شرکت سیما مازندران،سید رضا حسینی  شرکت نگار خودرو شمال،بهروز رحمانی شرکت غذایی کوچین ، عبدالرضا سرمستی شن و ماسه استاتدارد کوه شکن، علیرضا شریفی  شرکت بهپاک، بهرام شهره بسته بندی فراوری گوشتی امل  بریون،علی فاضلی  سبوس مازند، حمید قلیان جویباری  نوین برداشت سینا، زین العابدین کاشانی مطلق  صنایع سفال بام طبرستان، ابوالفضل لاله آبادی شرکت صنعتی  میلان گاز،محمد مهدی محمدی مازرون فوم قایم، علیرضا محمدی گروه صنعتی ناب استیل، میر رمضان موسوی شرکت تولید پوشاک آویشن، مجتبی نوایی  خزر الکتریک تولید قطعات و ادوات کشاورزی، تجلیل شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: