• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-2185-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی:

خروج آمریکا از برجام هیچ آسیبی بر کشور وارد نمی کند

نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: خروج آمریکا از برجام هیچ آسیبی بر کشور وارد نمی کند.

قاسم احمدی لاشکی در گفت وگو با ایسنا مازندران، اظهار کرد: انرژی هسته ای ایران پای برجام را در دنیا باز کرد و علت این بود که کشور به حدی از این نظر به غنا رسیده که توانستیم این علم را بومی سازی کنیم و دنیا نیز پذیرفت که باید الزاما با ایران دور یک میز بنشیند.

وی با بیان این که ایران موفق شد ۶ کشور بزرگ دنیا را برای مذاکره دور یک میز بنشاند افزود: علت موفقیت این بود که همه ملت و دولت انرژی هسته ای را حق مسلم خود می دانستند.

نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت تصریح کرد: پیر و جوان، شهری و روستایی،مسئول و مردم یک حرف زدند و همه زیر چتر ولایت یک شعار سر دادند که "انرژی هسته ای حق مسلم ماست".

احمدی لاشکی غنی سازی ۲۰ درصد در انرژی هسته ای را دستاورد این همدلی و وحدت عنوان کرد و گفت:این موضوع باعث شد که آمریکا و پنج کشور دیگر الزام شوند که با کشور ما بنشینند و مذاکره کنند.

وی خروج آمریکا از برجام را غیره منتظره ندانست و اضافه کرد: در واقع مدت ۳۰ سال است که آمریکا کشور ما را تحریم کرده و آن چه در این میان رخ داد این تحریم ها موجب شد به خودباوری رسیده و روی پای خود بایستیم.

نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس یادآور شد: در جنگ تحمیلی با وجود حمایت کشورهای مختلف از رژیم بعث عراق به دلیل خودباوری ما موفق به پیروزی شدیم؛در حال حاضر نیز به طور حتم اصولگرا و اصلاح طلب ندارد و همه در ایران یک صدا یک شعار دارند که خروج آمریکا از برجام هیچ آسیبی بر کشور وارد نمی کند.

احمدی لاشکی خاطر نشان کرد:با توجه به شعار مقام معظم رهبری در حمایت از کالای ایرانی و ظرفیت های بزرگی که کشور دارد می توانیم باز هم بر دشمن پیروز شویم و روی پای خود بایستیم و شرط این هم صدایی  این است که همه زیر چتر ولایت حرکت کنیم، یک حرف بزنیم، پیشی نگیریم و عقب هم نیفتیم.

وی افزود: در صورتی که بر این مبنا حرکت کنیم این هماهنگی وجود خواهد داشت و به طور حتم ملت ما بیدارتر از آن است که اگر خیانتی از دشمن ببیند پاسخش را با اتحاد و همدلی ندهد.

این مسئول با تاکید بر اینکه تندروی در این مسیر جواب نمی دهد تصریح کرد: آن چه که مقام معظم رهبری ترسیم می کنند اثرگذار خواهد بود و مردم می توانند هماهنگ باشند.

احمدی لاشکی در پاسخ به پرسشی در زمینه ارزیابی مسئولان از حمایت همه جانبه تمامی کشورها از ایران در شرایط کنونی خروج آمریکا از برجام گفت: بنا به فرموده رهبری "به غیر از آمریکا به سه کشور دیگر اروپایی نیز زیاد اعتماد نداریم" و این درست است و نمی توان به آن سه کشور هم اعتماد کرد.

وی افزود: مقام معظم رهبری حتی فرمودند این سه کشور باید بیایند تضمین  های لازم را نیز بدهند و اگر این تضمین داده شود اشکالی در ادامه برجام  وجود ندارد.

لاشکی گفت: تا به امروز دو کشور چین و روسیه در این مسیر همکاری کردند و طبق شواهد بنای این دو کشور بر همکاری است.

نماینده مردم نوشهر چالوس و کلاردشت در مجلس با بیان این که سایر کشورها نیز در این موضوع بیدار هستند و واقعیت ها را درک می کنند که چه کسی مرد و یا نامرد است خاطرنشان کرد: در این خصوص نیز برای تمام دنیا روشن می شود که آمریکایی ها حتی زیر بار حرف خودشان هم نمی روند.

وی گفت: همه کشور نیز بر اساس آن چه نظام ترسیم کرده است و سه شعار کلیدی ابتدای انقلاب "استقلال آزادی جمهوری اسلامی"حرکت می کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: