• شنبه ۲۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-1684-5
  • خبرنگار : 49013
  • منبع خبر : ----

آغاز عملیات اجرایی پروژه جمع آوری و تصفيه فاضلاب شهری شرق مازندران

پروژه جمع آوری و تصفيه فاضلاب شهری شرق مازندران با اعتبار مورد نیاز بیش از 250 میلیارد تومان کلنگ زنی و عملیات اجرایی آن آغاز شد.

به گزارش ایسنا مازندران،  عملیات اجرایی جمع آوری و تصفيه فاضلاب شهرهای بهشهر، نکا و گلوگاه با ابلاغ پروژه به پیمانکاران با حضور شاعری نماینده مردم شرق مازندران در مجلس، اسلامی استاندار مازندران، مسئولان وزارت نیرو و شرکت آب و فاضلاب شهری آغاز به کار کرد.

پروژه جمع آوری و تصفيه فاضلاب شهری گلوگاه در ابتدای جاده دریای آرام، بهشهر در ورودی دوم شهرک پیلم کتی واقع در جاده دریای بهشهر و در نکا جنب تالار میلاد؛ کلنگ زنی و عملیات اجرایی آن آغاز شد.

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس در حاشیه این کلنگ زنی در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: برای اجرای پروژه جمع آوری و تصفيه فاضلاب شهری شرق مازندران بیش از 250 میلیارد تومان اعتبار برآورد شده است و حدود 4 تا 5 سال عملیات اجرایی آن به طول می انجامد.

علی محمد شاعری گفت: با پیگیری های صورت گرفته در سال 96 پروژه جمع آوری و تصفيه فاضلاب شهری شرق مازندران به تصویب رسید و اعتبار اولیه این پروژه بالغ بر 5 میلیارد تومان تامین شده است.

وی یادآور شد: 80 درصد آب مصرفی شهروندان به فاضلاب تبدیل می شود که اگر تصفیه نشود موجب آلودگی آب های زیرزمینی، آلودگی خاک و محیط شهری، ایجاد بوی بد و متعفن، افزایش بیماری های گوارشی و صعب العلاج، بروز بحران های محیط زیستی و آسیب دیدن بهداشت محیط شهروندان می شود.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس خاطرنشان کرد: اجرای این پروژه اثرات بسیار مهمی در رفع کمبود آب، جلوگیری از آلودگی محیط زیست شهری، افزایش شاخصه های بهداشت محیط شهری، ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی و ارتقاء سطح مدیریت شهری دارد.

شاعری گفت: پروژه جمع آوری و تصفيه فاضلاب شهری از بزرگترین پروژه های عمرانی شرق مازندران است که با اجرای آن قدم دیگری در جهت توسعه شرق استان برداشته شد.

 انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: