• پنجشنبه ۲۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-6414-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

جبران اختلافات مالی در فضای مجازی دردسرساز شد

رئیس پلیس فتا مازندران از دستگیری فردی که در پی اختلافات مالی با یکی از مشتریان خود، اقدام به ایجاد مزاحمت برای وی در فضای مجازی کرده بود خبر داد.

به گزارش ایسنا مازندران، حسن محمدنژاد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در پی مراجعه فردی به پلیس فتا مبنی بر تشکیل صفحه ای جعلی با استفاده از نام و تصاویر وی در یکی از شبکه های مجازی موبایلی موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: کارشناسان این پلیس با بررسی های همه جانبه موفق شدند فردی را که اقدام به ساخت صفحه منتسب به شاکی در فضای مجازی کرده بود شناسایی کنند.

رئیس پلیس فتا مازندران تصریح کرد: پس از هماهنگی های قضائی متهم دستگیر و در بازجوئی های به عمل آمده ضمن اعتراف به جعل عنوان و ساخت صفحه با نام و تصاویر شاکی در فضای مجازی با استفاده از عکس ها و تصاویری از وی که درفضای مجازی به آن دسترسی پیدا کرده بود، علت این اقدام را تلافی اختلافات مالی عنوان کرد.

محمدنژاد در پایان با اشاره به اینکه متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضائی معرفی شد، به کاربران شبکه های مجازی هشدار داد: به هیچ عنوان عکس‌های شخصی خود را بر روی پروفایل شبکه‌های اجتماعی خود قرار ندهند و همچنین شماره تلفن همراه خود را که با آن در شبکه‌های اجتماعی عضویت دارند را در اختیار افراد قرار نگیرد، چرا که ممکن است مورد سوءاستفاده افراد سودجو قرار گیرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: