• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-6014-5
  • خبرنگار : 49012
  • منبع خبر : ----

رئیس کارگروه تخصصی پسماند و محیط زیست اتاق فکر توسعه و تعالی مازندران:

افزایش جمعیت شهری آسیب زننده محیط زیست مازندران

رئیس کارگروه تخصصی پسماند و محیط زیست اتاق فکر توسعه و تعالی مازندران گفت: افزایش جمعیت شهری یکی از عواملی است که به محیط زیست مازندران آسیب می زند.

مجید پیروی در گفت و گو با ایسنا مازندران اظهار کرد:نباید فراموش کنیم که ما به محیط زیست نیازمند بوده و محیط زیست به ما نیازی ندارد.

وی افزود:هر کجا که محیط زیستی شکل گرفت تمدن خوبی داشتیم و این نگاه باید به مدیران اجرایی تعمیم پیدا کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه نوشیروانی بابل تصریح کرد: نوع راه حل هایی که نسبت به مشکل زیست محیطی وجود دارد کوتاه مدت است چرا که تامین کننده مردم یا بخش صنعتی و زیست محیطی بوده و همه جانبه نیست.

رئیس کارگروه تخصصی پسماند و محیط زیست اتاق فکر توسعه و تعالی مازندران تصریح کرد:با راه حل های کوتاه مدت محیط زیست استان حفظ نمی شود.

پیروی با اشاره به این که انسان اثرات منفی بیشتری به روی محیط زیست می گذارد یادآور شد:با پیشرفت تکنولوژی سبک زندگی مردم تغییر کرد و چهره طبیعی محیط زیست را به هم زد.

وی گفت: وضعیت زیست محیطی استان به جهت موقعیت جغرافیایی خاص خود بهتر از استان های دیگر بوده و به لحاظ آب و هوایی نسبت به سایر استان ها در وضعیت مطلوبی قرار داریم.

عضو هیئت علمی دانشگاه نوشیروانی بابل خاطرنشان کرد: مازندران نسبت به سایر استان ها دیرتر با کمبود آب و افزایش دما رو به رو می شود.

وی افزود:به جهت نزدیک بودن به دریا و اقلیم آب و هوایی شرایط جوی مازندران به لحاظ پاکیزگی مطلوب تر است  اما با تمام این موارد نباید مشکلات فراموش شود.

رئیس کارگروه تخصصی پسماند و محیط زیست اتاق فکر توسعه و تعالی  مازندران  با اشاره به این که در بخش صنعتی در مازندران باید حساسیت ها را بیشتر کرد گفت: افزایش جمعیت شهری یکی از عواملی است که به محیط زیست مازندران آسیب می زند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: