• چهارشنبه ۱۹ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-1985-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد

کند بودن روند جذب تسهیلات اشتغال روستایی در مازندران

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی گفت: تماس‌های مردمى و بررسي هاى ميدانى حاكى از آن است که مردم از روند پرداخت اعتبارات اشتغال روستایی شديدا گله‌مند هستند که این امر نشان از کندی جذب اعتبارات دارد.

علی‌محمد شاعری در گفت و گو با ایسنا مازندران درباره پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی گفت: اشتغال در حال حاضر مهم ترين دغدغه‌ جدی کشور و استان مازندران به شمار مي رود.

وی افزود: در سال گذشته متاسفانه بيش از 10 هزار نفر در مازندران شغل خود را از دست داده اند و  از طرفى افزایش جمعیت جوانان جویای کار راهم شاهد هستیم، متاسفانه در اين شرايط تعداد تحصیل‌کرده‌هاى بیکار بسیار بالا بوده و در هر صورت باید بستری برای اشتغال آن ها فراهم شود.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی با بیان این که موضوع اشتغالزایی و حل مساله بیکاری نیازمند برنامه‌ریزی دقیق و راهبردی است، گفت: پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی می‌تواند زمینه ساز ایجاد اشتغال جدید و فرصت شغلی برای کارآفرینی باشد.

این مسئول ادامه داد: اولین مساله‌ای که در جریان اختصاص تسهیلات اشتغال روستایی باید مدنظر قرار گیرد، فراهم کردن زیرساخت‌های لازم و بسترسازی برای حضور افراد سرمایه‌گذار و کارآفرین در روستاها است.

شاعری خاطرنشان کرد: اولویت اصلی کار باید بر مبنای ایجاد اشتغال پایدار با تکیه بر الگوی اقتصاد‌مقاومتی و حمایت از تولید داخلی باشد و با توجه به تولید داخل، بازار فروش و رقابتی فعال شود.

نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با توجه به این که فرصت جذب اعتبارات وام اشتغال روستایی تا پایان تیرماه است باید از حداکثر توان و ظرفیت برای جذب این اعتبارات استفاده کرد.

این مسئول با تاکید بر این که بانک‌ها همکاری لازم را در پذیرش طرح‌ها و وثیقه‌های لازم داشته باشند، گفت: همکاری حداکثری در جذب اعتبارات و ایجاد اشتغال در پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی انجام شود.

شاعری تصریح کرد: تماس‌های مردمى و بررسي هاى ميدانى حاكى از آن است که مردم از روند پرداخت اعتبارات شديدا گله‌مند هستند که این امر نشان از کندی جذب اعتبارات دارد و لازم است استاندار، فرمانداران و مسئولان دستگاه‌ های اجرایی برای جذب این اعتبارات تدابیر لازم را اتخاذ کنند

سخنگوی کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای بیان بیان کرد: با توجه به این که تسهیلات اشتغال روستایی کم‌بهره بوده و پرداخت آن یک سال تنفس دارد باید به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که نه تنها همه اعتباراتی که به استان اختصاص یافته جذب شود بلکه از اعتبارات شناور سایر استان‌ها نیز استفاده کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: