• سه شنبه ۱۸ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-5214-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

استاد حقوق دانشگاه مازندران:

عدم اعتماد بین سرمایه گذار و ایده پرداز یک بحران است

استاد حقوق دانشگاه مازندران گفت: عدم اعتماد بین سرمایه گذار و ایده پرداز یک بحران است.  

سعید ابراهیمی در گفت و گو با ایسنا مازندران با بیان این که در کشورهای فقیر هم به دلیل فقدان حاکمیت قانون و قائل بودن قانون به تصمیمات شخص ، توسعه اقتصادی انجام نمی گیرد اظهار کرد: برای شروع رشد اقتصادی حاکمیت قانون یک ضرورت است اما برای ثروتمند شدن  تنها عامل اثرگذار نیست .

وی گفت: افزایش دستمزدها بر پایه قانون کار جدید مدت ها قبل در عرصه جهانی آغاز شد که به کاهش نرخ فقر انجامید.

استاد حقوق دانشگاه مازندران تصریح کرد: این افزایش دستمزدها،ایجاد نظام و قواعد کار نه تنها آسیبی به اقتصاد و تولید کننده وارد نکرد، بلکه در رشد اقتصادی و همبستگی نهادهای رسمی و غیررسمی نقش تعیین کننده داشت .  

ابراهیمی گفت: عدم اعتماد بین سرمایه گذار و ایده پرداز یک بحران است که باعث کاهش میزان مبادلات و در نتیجه کاهش پویایی اقتصادی و فقر است.

وی تصریح کرد: زمانی که قراردادها از پشتوانه قانونی مناسب برخوردار باشند، دامنه افرادی که با آن ها مبادله می کنیم گسترش پیدا می کند .

استاد حقوق دانشگاه مازندران افزود: حقوق شرکت های اقتصادی یک پدیده جدید بوده که این حقوق منجر به اعتماد شرکت ها برای سرمایه گذاری و انتقال تکنولوژی در یک کشور  شده است.

ابراهیمی خاطر نشان کرد: وجود حاکمیت قانون تاثیر خوبی بر توسعه اقتصادی دارد اما در نبود آن با حراست، نگهداری و پشتیبانی از حقوق شرکت ها و حقوق مالکیت بر اساس قانون برای کوتاه مدت می توان توسعه اقتصادی را پر رنگ کرد .

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: