• دوشنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-2386-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

نماينده پارک علم و فناوری مازندران در غرب استان

مركز رشد نوشهر از طرح تحقيقاتی نظری حمايت نمي كند

نماينده پارک علم و فناوری مازندران در غرب استان گفت: مركز رشد نوشهر از طرح تحقيقاتی نظری حمايت نمي كند.


مجيد يوسفي در گفت وگو با ايسنا مازندران، با اشاره به اهداف تاسيس مركز رشد در نوشهر اظهار كرد: با توجه به رويكردي كه در توجه به اقتصاد دانش بنيان و حركت به سمت  فناوري و اشتغال‌زایی در كشور وجود دارد، دانشگاه علوم دريايي امام خميني نوشهر نيز از سال 94 پيگير اين موضوع شد تا مركز رشدي در دانشگاه ايجاد شود.

وي افزود: در ابتدا رويكرد اين بود اين مركز در دانشگاه بنا نهاده شود، اما به دليل اين كه اين موضوع باعث مي شد خروجي مركز تنها براي دانشگاه كاربرد داشته باشد، تصمیم گیری بر خروج مرکز رشد از دانشگاه  علوم دریایی جهت گرفت.

مدير مركز رشد واحدهاي فناور نوشهر تصريح كرد: با توجه به اين كه مقام معظم رهبري هر سه سال در اين دانشگاه حضور مي يابند و تاكيد ايشان بر اين بوده كه تعامل خوبي بين مراكز نظامي با استان و شهرستاني كه در آن قرار دارند وجود داشته باشد به همين دليل دانشگاه بر اين تاكيد داشت كه فعاليتي بر این مبنا در داخل شهرستان و حتي غرب استان انجام شود.

نماينده پارک علم و فناوری مازندران در غرب استان تصریح کرد: بنابراين دانشگاه علوم دریایی نوشهر از سال 94 با همكاري پارک علم و فناوري اين موضوع را پيگيري كرد و با چندین جلسه دفاع در وزارت علوم در نهايت موافقت اصولي ايجاد مركز رشد از وزارت علوم دريافت شد.

یوسفی با بيان اين كه اسفند 94 موافقت هاي لازم جهت ايجاد مركز انجام شد افزود: مرکز رشد از کسانی که   ایده ای فناورانه داشته و می تواند تبدیل به محصول شده و بازار خوبی را به خود اختصاص دهد حمایت می کند.

وی با اشاره به اين كه اين مركز از طرح تحقيقاتي نظري حمايت نمي كند افزود: اين مركز از كساني كه فكرهاي خام دارند تا كمي پخته شده و ريسک آن پايين بيايد حمايت مي كند.

نماينده پارک علم و فناوری مازندران در غرب استان خاطرنشان کرد: این حمایت ها به این دلیل است که وقتي اين ايده شكست مي خورد همه آن را شخص نپردازد و انگيزه اين كه به سراغ كار بعدي برود داشته باشد.

مديرمركز رشد واحدهاي فناور نوشهر نخستين حمايت مركز را پرداخت تسهيلات عنوان كرد و گفت:اين تسهيلات از طريق پارک علم و فناوري مازندران در اختيار آن ها قرار مي گيرد.

يوسفي با بيان اينكه پيگيري دريافت تسهيلات با مركز رشد است تاكيد كرد: درجلسه نخست شخصي كه داراي ايده بوده از طرح خود دفاع مي كند،در اين جلسه از كساني كه در اين حوزه تجربه دارند دعوت شده تا به فرد خالق ایده مشاوره دهند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: