• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۰
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 972-2186-5
  • خبرنگار : 49016
  • منبع خبر : ----

رئیس کارگروه تخصصی فرهنگی،اجتماعی اتاق فکر توسعه و تعالی استان مازندران مطرح کرد

غنی سازی مرکز رصد اجتماعی، مهم ترین هدف شورای پایش مسائل اجتماعی

رئیس کارگروه تخصصی فرهنگی،اجتماعی اتاق فکر توسعه و تعالی استان مازندران گفت: غنی سازی مرکز رصد اجتماعی مهم ترین هدف مهم ترین هدف شورای راهبردی پایش مسائل اجتماعی استان است.

به گزارش ایسنا مازندران،  حیدر جانعلی زاده در جلسه کارگروه تخصصی فرهنگی،اجتماعی اتاق فکر توسعه و تعالی استان مازندران که با حضور نخبگان و کارشناسان در دانشگاه مرکزی مازندران برگزار شد، اظهار کرد: دو ماموریت مهم در این کارگروه مساله شناسی و ظرفیت شناسی بوده که برای پاسخ گویی به این دو موضوع نیاز به شناخت معیارهای کلیدی استان داریم.

وی افزود: پیام رهبری برای اهمیت دادن بیشتر به این موضوع، اهمیت موضوع از جهت بروز پیامدهای ناگوار، فوریت داشتن موضوع از جهت خطرات و اهمیت موضوع از لحاظ زیر ساختی بودن از جمله معیارهای شناختی این مساله است.

رئیس کارگروه تخصصی فرهنگی،اجتماعی اتاق فکر توسعه و تعالی استان مازندران بیان کرد: حوزه مفهومی وضعیت اجتماعی و فرهنگی استان به مردم و عاملان،ویژگی ها و روابط و محتوای روابط اجتماعی، پدیده های اجتماعی و ریشه ها یا پیامد های اجتماعی زندگی اشاره دارد.

جانعلی زاده ۱۲ هدف را برای شورای راهبردی پایش مسائل اجتماعی در نظر گرفته و عنوان کرد: آگاهی و پایش مستمر و معتبر از وضعیت اجتماعی و فرهنگی استان،تعیین مسائل و موضوعات اصلی این حوزه ، تبیین و تحلیل ریشه ها یا پیامدهای اجتماعی و فرهنگی، ارائه توصیه های سیاسی به منظور تعالی وضعیت،ارزیابی مستمر از وضعیت اجرای برنامه ها با هدف تقویت ارتباط بین دستگاه های اجرایی و سامانبخشی و غنی سازی مرکز رصد اجتماعی از مهم ترین اهداف شورا است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: