• یکشنبه ۱۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 972-1484-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

یک توليدكننده گل بنفشه در مازندران مطرح کرد

مناسب بودن بازار گل بنفشه در منطقه نوشهر برای ایجاد اشتغال

یک توليد كننده گل بنفشه در مازندران گفت: بازار گل بنفشه در منطقه نوشهر مناسب بوده و می تواند ظرفیت مناسبی برای ایجاد کسب و کار باشد.

حسن موفق در گفت وگو با ايسنا مازندران،با بيان اين كه مدت 6 سال به عنوان توليد كننده گل بنفشه در نوشهر مطرح است اظهار كرد: گل بنفشه داراي 10 هزار گونه در جهان بوده که از روسيه و كانادا وارد ايران مي شود.

وی افزود: سپس  بر روی بذر وارداتی گل بنفشه تغییراتی ایجاد می شود تا با شرایط بومي ایران تطبیق یابد و پس از آن تكثير پيدا مي كند.

 این توليدكننده گل بنفشه در نوشهر با اشاره به اين كه موفق شده است 500 گونه از نژاد گل بنفشه را در گلخانه خود توليد كند افزود: بنفشه با توجه به تنوع رنگ هايي كه دارد از لحاظ توليد یک گل اعتياد آور بوده و توليدكننده را  وادار به تكثير رنگ هاي مختلف آن می کند.

موفق با بيان اين كه مشكلات زيادي طي اين چند سال برای پرورش گیاه بنفشه وجود داشت تصريح كرد: عدم وجود كارشناس خبره يكي از مهم ترين مشكلات توليد اين گل بود كه با تلاش و پيگيري شخصی و کسب آموزش های لازم در تولید این نوع گل به موفقیت دست پیدا کردم.

وی با بيان اينكه گل بنفشه يک گياه حساس آپارتماني است گفت: اين گل  به دلیل جذب سریع آفات نبايد كنار ساير گياهان نگهداري شود.

این پرورش دهنده گل و گیاه با اشاره به مناسب بودن بازار گل بنفشه در منطقه  نوشهر خاطرنشان کرد: در حال حاضر توليد كنندگان اين گل در استان افزايش يافته و اين موضوع جاي اميدواري دارد زیرا می توان از این طریق فضای کسب و کار را رونق داد.

وی افزود: گل بنفشه به فضاي چنداني نياز ندارد چون گلخانه را به صورت طبقاتي مي توان درآورد؛حتي در فضاي 150 متري نيز مي توان 10 هزار گل توليد كرد.

موفق افزود: اما براي دريافت مجوز كه به جهاد كشاورزي مراجعه مي شود به علت اين كه تاكيد دارند فضاي گلخانه بايد بالاي پنج هزار متر باشد،مجوز گلخانه را نمي دهند و مشکلاتی در اين زمينه وجود دارد.

وی یادآورشد: مجوز توليدي ما خانگي بوده وبسيج سازندگي براي كاهش هزينه ها در گرفتن مجوز برق و گاز به ما كمک كرده است.

این تولیدکننده گل بنفشه با بيان اين كه در كنار توليد اين گل مدت دوسال است كه به توليد گل اركيده نيز روي آورده است تصريح كرد: اين گل نياز به شرايط نگهداري خاصي داشته و زمان به ثمر رسيدن آن از بنفشه بيشتر است ودر آینده ای نزدیک برنامه هایی براي افزايش توليد گل اركيده نيز داريم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: