• شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-4214-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

استاد دانشگاه گردشگری و هتل داری ساری مطرح کرد

گردشگری در مزارع برنج، شیوه ای نوین در جذب گردشگر

استاد دانشگاه گردشگری و هتل داری ساری گفت: در گردشگری برنج به عنوان یک شیوه نوین،هزینه ورود به محیط شالیزارها می تواند رونق اقتصادی را در پی داشته باشد.

زهرا میرزایی در گفت و گو با ایسنا مازندران در مورد نقش حضور گردشگر در استان و ایجاد اشتغال و در امتداد آن درآمد پایدار اظهار کرد : وقتی گردشگران به استان مازندران وارد می‌شوند الزاماً باید هزینه‌هایی را مثل هزینه خوراک و محل اقامت، هتل، مهمانخانه، هزینه تفریحات، هزینه‌های حمل و نقل، هزینه گشت ها، تورها، و همچنین پولی بابت خرید سوغاتی و کالای بومی بپردازند و این نمونه ای از در آمد زایی و اشتغال است که با حضور گردشگر ایجاد می شود.

وی افزود: در این راستا با توجه به ویژگی های منحصر به فرد استان مازندران گردشگری برنج می تواند در دستورکار قرار بگیرد.

استاد دانشگاه گردشگری و هتل داری ساری یادآور شد: در گردشگری برنج به عنوان یک شیوه نوین،هزینه ورود به محیط شالیزارها می تواند رونق اقتصادی را در پی داشته باشد.

میرزایی تصریح کرد:  از آن جا که مازندران بخش عمده ای از صنعت گردشگری کشور را به خود اختصاص داده و به دلیل دارا بودن منابع طبیعی و زمین های در زیر کشت برنج و سایر محصولات کشاورزی با ارزش این استان می تواند در جذب گردشگر در گردشگری زراعت نقش بسزایی داشته باشد.

وی گفت: جذب گردشگر در مزارع برنج  و گشت و گذار گردشگران در محیط روستایی تاثیر چشمگیری در شناخت تمدن، فرهنگ، آداب‌ و رسوم و سنت‌های یک گروه، جامعه،  و همینطور ویژگی های اقلیمی مازندران  و ایجاد اشتغال در روستاها و در آمد پایدار در مازندران دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: