• شنبه ۱۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 972-4114-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

رئيس شورای بخش مركزی نوشهر مطرح کرد

عدم وجود مدارس استاندارد و هوشمند در بخش مرکزی نوشهر

رئيس شورای بخش مركزی نوشهر گفت: بسياري از مدارس اين بخش غير استاندارد بوده و حتي هوشمند سازي نشده است.

علي نائيج در گفت وگو با ايسنا مازندران،با بيان اين كه تعامل بين شوراها ،توسعه و عمران روستاها را در پی دارد اظهاركرد: در اين ميان نگاه ويژه نماينده مجلس و فرماندار مي تواند نقش مهمي در رفع مشكلات منطقه به خصوص بخش مركزی نوشهر داشته باشد.

وی  آموزش اعضا شوراي روستاها را از ضروريات دانست و یادآور شد: شوراها هرچه به قوانين آگاه تر و به مسائل روزمره و آئين نامه ها آشناتر باشند به طور قطع كار كردن براي آن ها راحت تر خواهد بود و موجب توسعه روستاها مي شود، اما تنها چيزي كه در اين ميان به آن توجه نمي شود آموزش شوراها است.

نائيج با بيان اين كه قانون وقف بسياري از روستاهاي بخش مركزي را درگير خود كرده است افزود: ساليان طولانی روستاهای بخش مرکزی نوشهر براي گرفتن سند با اين قانون مشكل دارند؛در اين زمينه  پیگیری های بسیاری انجام شد اما ثمربخش نبوده؛ اميد است با پيگيري نمايندگان مجلس و فرماندار اين مشكل برطرف شود.

وي اضافه كرد: ديوان عدالت اداري اخيرا راي هايي را صادر كرده كه دست شوراها و دهياران را براي تصويب بودجه بسته است؛ بر اساس رای دیوان عدالت اداری بيشتر منابع درآمدي كه دهياران و شوراها براي روستاها مي توانند داشته باشند، مخالف قانون است.

رئيس شوراي بخش مركزي نوشهر تصريح كرد: اگر قرار است شوراها خودگردان باشند پس با اين محدوديت چگونه قادر هستند بودجه مورد نياز را تامين کرده و مسائل و مشكلات روستا را برطرف كنند.

نائيج طرح هادي روستاها را جهت دريافت سند ازديگر مشكلات روستاهای نوشهر عنوان کرد و گفت: بيشتر روستاها مشكل مصوب طرح هادي را دارند؛ بايد يک برنامه مدون وجود داشته باشد که بر اساس آن معیارهای طرح هادی اجرا گردد.

 وي رسيدگي به بهداشت ودرمان را در جمعيت 52 هزار خانوار بومي و غير بومي بخش مركزي نوشهر  مهم دانست و یادآور شد:تجهيزات و امكاناتي كه داده مي شود براساس جمعيت 22 هزار خانوار بومي درنظر گرفته شده در حالي كه 6 ماه از سال جمعيتی بالغ بر 30 هزار خانوار غير بومي نيز از امكانات بخش بهره مند مي شوند.

نائيج با بيان اين كه بخش مركزي نوشهر با وجود ظرفيت ها و پتانسيل هاي زياد  از ابتدايي ترين مشكلات رنج مي برد خاطرنشان كرد: بسياري از مدارس اين بخش غير استاندارد بوده و حتي هوشمند سازي نشده است.

رئيس شوراي بخش مركزي نوشهر افزود: بخش مرکزی نوشهر درآمد زیادی دارد اما سازمان همياري ها به بهانه  توریستی بودن منطقه و این که بخشي از ساخت و سازها در خارج از بافت صورت مي گيرد؛ درآمدها را به حساب خود واريز مي كندکه نفعي به حال منطقه ندارد.

نائيج ادامه داد: نياز است بخشي از اين درآمد جهت ساخت كارخانه و يا واحدهاي توليدي بزرگ براي اشتغال جوانان منطقه صرف شود تا بيكاري تا اين اندازه در بخش مرکزی نوشهر بيداد نكند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: