• دوشنبه ۱۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 972-1185-5
  • خبرنگار : 49008
  • منبع خبر : ----

استاندار مازندران مطرح کرد

برداشت بیش از حد مجاز کشور از منابع آب های تحت الارضی

استاندار مازندران گفت: کشور ایران از آب های تحت الارضی بيشتر از حد مجاز برداشت کرده است.


به گزارش ایسنا مازندران،محمد اسلامي در نخستين همايش ملي راهبردي مديريت منابع آب و چالش هاي زيست محيطي در دانشگاه علوم كشاورزي و منابع طبيعي ساري با اشاره به اين كه موضوعات اين همايش از موضوعات استراتژيك و مهم است، گفت: محيط زيست از چالش هاي بزرگ بشريت است و در دهه هاي گذشته، تخريب محيط زيست بصورت فزاينده اي صورت گرفته است.

وی با اشاره به اين كه آب، خاک و هواي ما آلوده شده است و عرصه را براي خود تنگ كرده ايم و از ميراثي كه متعلق به آيندگان است بيش از اندازه مصرف نموده ايم، خاطرنشان ساخت: بايد به خود بياييم و در نگاهمان بازنگري كنيم و از رفتارها و سياست هاي گذشته خود در اين حوزه ها بصورت فردي، جمعي، خانوادگي، ملي، منطقه اي و بين المللي اجتناب نماييم و در رفتار و عملكردمان، شيوه هاي نوين را جايگزين شيوه هاي گذشته بكنيم.

اسلامي با اشاره به اين كه از آب هاي تحت الارضي بيشتر از حد مجاز برداشت كرديم، افزود: بايد با تجميع همه پژوهش هايي كه در بخش ها و دستگاه هاي مختلف انجام شده، راهبردهاي مطرح در مديريت منابع آب و چالش هاي زيست محيطي به برنامه اقدام تبديل شود و خروجي آن ها در صحنه و ميدان قابل مشاهده باشد.

رئيس كارگروه سلامت و امنيت غذايي استان مازندران، با بيان اين كه امنيت و سلامت غذايي ما بخاطر آلودگي آب و خاک، بيش از اين نبايد به مخاطره بيفتد، گفت: آنچه امروز در پژوهش ها به آن نياز داريم اين است كه تحقيقات و پژوهش هاي ما برگرفته از مسايل و دغدغه ها باشد و به حل مساله منجر شود.

استاندار مازندران با اشاره به اين كه دستگاه هاي مسئول بايد برنامه های خود را با اقتباس از نتايج پژوهش هاي دانشگاه انجام دهند، تصريح نمود: در برنامه اقتصاد مقاومتي استان در سال 97، محورهاي آب، كشاورزي و سرمايه گذاري در مباحث زيست محيطي مورد توجه قرار گرفته است و پروژه هايي تعريف شده که بتواند توان افزايي زندگي را در مقابل توان فرسايي محيط زيست فعال كند.

وي با اشاره به اين كه اراضي كشاورزي ما به قدر كفايت با مصرف سموم آلوده شده است، خاطر نشان ساخت: از سازمان زمين شناسي خواستيم تحقيقات زمين شناسي پزشكي را گسترش دهد تا با تحقيقات پژوهشگران، تزريق سموم را متوقف كنيم.

استاندار مازندران تلاقي تحقيقات و همگرايي دستگاه ها را براي نجات محيط زيست، نجات بشريت و امنيت غذايي حياتي توصيف نمود و يادآور شد: ما در استان، پژوهش و برنامه ريزي را در راستاي خاتمه دادن به اين وضعيت و اصلاح امور در اولويت قرار داديم و از تلاشگران اين عرصه پشتيباني مي كنيم.

وی گفت: مازندران، مازندران يكپارچه  و سياست ما هم سياست پايدار و توسعه متوازن است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: