• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-2886-5
  • خبرنگار : 49012
  • منبع خبر : ----

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری:

برقراری ارتباط میان صنعت و دانشگاه نیازمند یک مدیریت کلان است

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: برقراری ارتباط صنعت با دانشگاه نیازمند یک مدیریت کلان است.

محمدعلی بهمنیاردر گفتگو با ایسنا مازندران، اظهار کرد: ارتباط دانشگاه با صنعت ضعیف است برای ایجاد اشتغال ارتباط صنعت با مراکز مختلف علمی باید وجود داشته باشد اما هنوز جدی نشده است.

وی افزود:مراکز اجرایی باید خود را به دانشگاه نزدیک کنند و این تعامل باید دو طرفه باشد در واقع مراکز اجرایی باید تقاضای نیروی انسانی به دانشگاه ارائه کرده و از این نیروها حمایت کنند.

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری با اشاره به این که علیرغم کمبود بودجه هم می توان نیروی ماهر انسانی  را پوشش داد خاطرنشان کرد: اگر نیازها و اولویت ها از سوی مراکز اجرایی مشخص شود، دانشگاه ها می توانند در راستای این موارد فعالیت کنند.

بهمنیار تصریح کرد: برای برقراری ارتباط صنعت با دانشگاه  به یک مدیریت کلان نیاز است تا از سوی آن مراکز الزامی برای کاربردی شدن دستاوردهای دانشگاهی صورت گیرد.

وی  خاطر نشان کرد:اگر در برخی موارد میان دستاوردهای دانشگاهی و صنعت ارتباطی برقرار شد به صورت فردی صورت گرفت اما باید این ارتباطات سیستماتیک باشد.

رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری  یادآور شد: نهادهای بالادستی به ویژه دولت در این زمینه پای کار بیایند تا انرژی موجود در سطح استان پاسخ داده شود.

وی خاطرنشان کرد:نیازهایی در استان وجود دارد و در راستای آن هزینه هایی نیز در حال صورت گرفتن است؛ در داخل استان نیز می توان این نیازها اجابت شود .

بهمنیار یادآور شد: رفع نیازهای داخلی از طریق تولیدات بومی و دستاوردهای دانشگاهی در شرایط کوتاه محقق نمی شود اما می توان در درازمدت پژوهش ها کاربردی تر شود.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: