• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-12514-5
  • خبرنگار : 49012
  • منبع خبر : ----

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران خبر داد

تخريب 30 سازه غيرمجاز دريايی در سواحل استان مازندران

معاون فنی و نگهداری اداره کل بنادر و دریانوردی مازندران از تخریب 30 سازه غیرمجاز دریایی در سواحل استان طی دو سال گذشته با همکاری مراجع قضایی و دستگاه های اجرایی ذیربط خبر داد.

به گزارش ایسنا مازندران،محسن مصطفایی در جمع خبرنگاران با تشریح اهم عملکرد حوزه معاونت فنی و نگهداری در سال 96 افزود: این اداره کل در راستای انجام و ظايف حاكميتي خود در دريا و صيانت از نوار ساحلي استان مازندران، طی دو سال گذشته تعداد 30 سازه غير مجاز دریایی را تخریب و  جمع آوري نموده است که از این تعداد 14 مورد مربوط به سال95 است.

وی همچنین از افزایش تعداد صدور مجوز تأسیس سازه های دریایی در سال 96 خبر داد و گفت: با توجه به فرهنگ سازی انجام شده در سطح استان در زمینه صدور مجوز براي متقاضيان حقيقي و حقوقي به منظور ساخت سازه های دریایی، دراین مدت 15 مورد مجوز تفريحي و شيلاتي صادر شده است.

مصطفایی تصریح کرد: همچنین طی این مدت تعداد 6 مجوز توسط كميته صدور مجوز سازه هاي دريايي سازمان بنادر و دریانوردی بررسی و صادر شده که شامل دو شاخه موج شکن اسکله و پرورش ماهی شرکت سمام گستر شمال،سکوی تفریحی هتل نارنجستان،مجتمع تفریحی کاسپین ،دو شاخه دستک آبگیر پرورش ماهی کلارگستر نیکو،دوشاخه موج شکن پرورش ماهی خاویاری جویبار و بندر پشتیبانی پرورش ماهی در قفس لاریم است.

وی با اشاره به  تصویب جانمایی طرح پرورش ماهی در قفس گفت: با توجه به اینکه اجرای این طرح از اواخر دهه 80 در استان مازندران در دستور کار قرار گرفته بود این اداره کل طی برگزاری جلسات متعدد با حضور مسئولان شيلات استان،نسبت به بررسی و جانمايي زون هاي طرح پرورش ماهي در قفس در دریا و تصويب آن توسط سازمان بنادر و دريانوردي اقدام نمود.

معاون فنی اداره کل بنادر و دریانوردی استان مازندران یادآور شد: با تصویب جانمایی مذکور از این پس نيازي به انجام فرآيند موافقت اوليه نبوده و مراحل صدور مجوز ساخت از سوي متقاضيان از طريق سامانه جامع مديريت و نظارت بر سواحل انجام مي گيرد.

وی افزود: براساس سیاست های ابلاغی سازمان شیلات ، تا پایان امسال باید حدود 100 قفس دریایی با سرمایه گذاری حدود 530 میلیون ریال و تولید سالانه سه هزار و 500 تن در مازندران ایجاد شود که با تصویب جانمایی طرح پرورش ماهی در قفس در استان، این مسیر هموار شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: