• سه شنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-2486-5
  • خبرنگار : 49013
  • منبع خبر : ----

فرماندار بهشهر:

بندر امیرآباد ظرفیت خوبی برای آشنا کردن دانش آموزان با فضای کسب و کار است

فرماندار بهشهر گفت: منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد ظرفیت خوبی برای آشنا کردن دانش آموزان با فضای کسب و کار است تا برای آینده شغلی خود انگیزه پیدا کنند.

به گزارش ایسنا مازندران، هادی خنجری عصر امروز دوشنبه 27 فروردین در جلسه شورای آموزش و پرورش بهشهر در فرمانداری این شهرستان، اظهار کرد: در شورای آموزش و پرورش نباید فرماندار یا رئیس آموزش و پرورش تصمیم گیرنده باشند بلکه مجری تفکرات اعضای این شورا هستند چراکه همه اعضای شورای آموزش و پرورش جز فرهیختگان جامعه بوده و باید دردها و مشکلات را بیان کنند و نسخه آن را بپیچند تا مسئولان در اجرا با قدم های محکم به پیش روند تا حرف ها و مصوبات اجرایی شود.

وی افزود: شورای آموزش و پرورش هر چند در قانون پیش بینی نشده است اما باید کارا باشد، طرح و برنامه ارائه دهد و کمیته هایی بر اساس تخصص پیش بینی شود تا در حوزه آموزش و پرورش آسیب شناسی کرده و طرح و راهکار پیشنهاد دهند تا مصوب و اجرا شود.

فرماندار بهشهر با اشاره به در پیش رو بودن 12 اردیبهشت سالروز شهادت استاد مرتضی مطهری و گرامیداشت مقام معلم، خاطرنشان کرد: مراسم تجلیل از مقام معلم نباید کلیشه ای باشد بلکه باید همه زوایا را در نظر گرفت تا مراسمی در خور شان و منزلت معلمان برگزار شود.

خنجری تاکید کرد: از برخی معلمان بازنشسته که امروز کسی به سراغ آن ها نمی رود دلجویی کنید. معلمانی که در روزگار گذشته سال ها عمر خود را صرف تعلیم و تربیت کودکان و نوجوانان این کشور کردند و امروز که آن دانش آموزان توانمند شدند آن ها را فراموش کردند. امروز امرار معاش و ارتزاق، گریبان بسیاری از معلمان بازنشسته را گرفته و جز رنج، سختی و غصه چیزی در دل ندارند و امروز وقت آن است که به یاد آن ها باشیم و حداقل در مراسم گرامیداشت مقام معلم؛ تجلیل کنیم.

وی افزود: آموزش و پرورش بهشهر در هفته معلم دیدار با بازنشستگان در منزل آن ها را در دستور کار قرار دهد تا مشکلات آن ها بررسی و در حد وسع و توان حل شود.

فرماندار بهشهر اظهار کرد: وضعیت تغذیه دانش آموزان و بهداشت مواد غذایی که در مدارس فروخته می شود باید با کنترل و نظارت کامل بررسی و گزارش داده شود و همچنین باید به ارتقا دانش آموزان در حوزه فکری، روحی و روانی بیشتر توجه شود.

خنجری با تاکید بر آموزش حقوق شهروندی به دانش آموزان، گفت: باید حقوق شهروندی را در جامعه نهادینه کنیم که این امر مستلزم آموزش آن در مدارس است.

وی خاطرنشان کرد: دانش آموزان باید در مدارس با چالش های روز جامعه آشنا و مواجه شوند به طور مثال زباله به عنوان یک چالش ملی محسوب می شود و باید در شهرستان بهشهر نیز دانش آموزان به طور عینی زباله های رها شده در طبیعت را مشاهده کنند و به آن ها آموزش داده شود که چگونه باید از محیط زیست خود حفاظت کنند.

فرماندار بهشهر تصریح کرد: منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد ظرفیت خوبی برای آشنا کردن دانش آموزان با فضای کسب و کار است تا برای آینده شغلی خود انگیزه پیدا کنند و همچنین می توانیم از توان آموزشی و مادی صنایع برای پرورش و حمایت از دانش آموزان استفاده کنیم و نباید از این ظرفیت و فرصت بزرگ در شهرستان بهشهر غافل شویم.

*احداث هنرستان کشاورزی بهشهر 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد

قربانعلی اصغری مدیر آموزش و پرورش بهشهر در این جلسه گفت:  طبق سرشماری سال 95 آمار بی سوادان شهرستان بهشهر در جامعه هدف 10 تا 49 سال؛ سه هزار و 185 نفر است و جشن ریشه کنی کامل بی سوادی در جامعه هدف 10 تا 49 سال در شهر رستمکلای این شهرستان به زودی برگزار می شود.

وی با اشاره به تاسیس هنرستان کشاورزی در روستای حسین آباد در زمینی به مساحت دو هکتار که یکی از بزرگ ترین مدارس در سطح استان مازندران است، افزود: تا کنون ساختمان آموزشی و ساختمان خوابگاهی این هنرستان 80 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است و برای اتمام این پروژه حدود یک میلیارد و 500 میلیون تومان در نظر گرفته شده اما تا کنون 400 میلیون تومان تخصیص پیدا کرده است.

مدیر آموزش و پرورش بهشهر خاطرنشان کرد: قرار است اراضی به مساحت 50 هکتار به هنرستان کشاورزی حسین آباد الحاق شود تا دانش آموزان در رشته های مختلف کشاورزی کار عملی انجام دهند و به کشت محصولات مختلف کشاورزی بر حسب نیاز منطقه مانند شالیزار، گندم زار، باغات و حوزچه های ماهی بپردازند و تحقق این امر مستلزم آن است که به عنوان طرح ملی در نظر گرفته شود.

اصغری گفت: در سال 93 فقط 3 نفر از دانش آموزان شهرستان بهشهر در المپیادهای علمی حائز رتبه شده بودند اما در سال 96 تعداد 33 نفر از دانش آموزان بهشهری به مرحله دوم المپیادهای علمی راه پیدا کردند که این درخشش و موفقیت حاصل زحمات معلمان و تلاش دانش آموزان است.

وی عنوان کرد: شهرستان بهشهر در پذیرش اسکان نوروزی در سال جاری 30 درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است که ایجاد اقامتگاه های بوم گردی در بهشهر نیز در توقف گردشگران و مسافران نوروزی در این شهرستان تاثیرگذار بوده و نشان می دهد که اگر در کنار جاذبه های گردشگری؛ خلاقیت، ابتکار و طرح نو وجود داشته باشد قطعا مورد اقبال عمومی قرار می گیرد.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: