• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-11314-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

استاد دانشگاه گردشگری و هتل داری ساری مطرح کرد

پای لنگ درآمدهای نامرئی در مازندران

استاد دانشگاه گردشگری و هتل داری ساری  گفت:گردشگران منبع درآمدی نامرئی در هر منطقه به شمار می آیند اما در مازندران این منبع مهم به دلیل عدم بسترسازی برای ماندگاری مسافران و سودجویی برخی از خدمات رسان ها همواره لنگ می زند.

زهرا میرزایی در گفت و گو با ایسنا مازندران در مورد نقش حضور گردشگر در استان مازندران و ایجاد اشتغال و در امتداد آن درآمد پایدار اظهار کرد : گردشگری تاریخی و گردشگری محیطی  که شامل درخت های کهنسال با قدمت چند هزار ساله که در مازندران تعداد آن کم نیست  نوعی از گردشگری است که برای شناخت تمدن، فرهنگ، آداب‌ ورسوم و سنت‌های یک گروه، جامعه  و همینطور ویژگی های اقلیمی آن منطقه است.

وی افزود: از طریق بازدید ازعوامل محیطی،تاریخی و ایجاد بستری مناسب برای جاذبه های درختان کهنسال از سوی دستگاه های مربوطه می تواند به اشاعه فرهنگ گردشگری، ایجاد اشتغال و در آمد پایدار در مازندران کمک کرد.

میرزایی خاطرنشان کرد:وقتی گردشگران به استان مازندران وارد می‌شوند الزاماً باید هزینه‌هایی را مثل هزینه خوراک و محل اقامت، هتل، مهمانخانه، هزینه تفریحات، هزینه‌های حمل و نقل، هزینه گشت ها، تورها، و همچنین پولی که بابت خرید سوغاتی و کالای بومی کشور میزبان بپردازند و این نمونه ای از در آمد زایی و اشتغال است که با حضور گردشگر ایجاد می شود.

وی افزود: هزینه ورود به موزه یا مکان دیدنی و محیطی  نیز بسیار تاثیرگذار بوده و این هزینه‌ها از طریق ارزی ورودی به کشور میزبان  باعث رونق اقتصادی شده و می توان گفت گردشگران منبع درآمدی نامرئی هستند .

استاد دانشگاه گردشگری ساری خاطر نشان کرد:  با توسعه فعالیت های گردشگری زمینه برای ایجاد اشتغال فراهم می‌شود زیرا هر ده نفر گردشگر که وارد کشور میزبان می‌شود یک فرصت شغلی ایجاد می‌گردد.

میرزایی خاطرنشان کرد: در مازندران منبع مهم درآمدهای نامرئی یعنی گردشگر به دلیل عدم بسترسازی برای ماندگاری مسافران و سودجویی برخی از خدمات رسان ها همواره لنگ می زند.

گفت و گو از راضیه عنایتی خبرنگار ایسنا مازندران


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: