• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-11114-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

مدیرکل آموزش و پرورش مازندران مطرح کرد

کانون پرورش فکری، بهترین فرصت برای پیشبرد اهداف فرهنگی انقلاب

  مدیرکل آموزش و پرورش مازندران گفت: کانون پرورش فکری، بهترین فرصت برای پیشبرد اهداف فرهنگی انقلاب است.

به گزارش ایسنا مازندران،محمد علی یزدان شناس مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران در دیدار با مدیرکل آموزش و پرورش مازندران با تاکید بر اهداف مشترک دو دستگاه اظهار کرد: تعامل میان آموزش و پرورش و کانون می تواند توسعه آموزشی و پرورشی را به همراه داشته باشد.

وی با اشاره به طرح"کانون و مدرسه" تصریح کرد: این طرح از دو سال گذشته در استان به اجرا درآمد که دانش آموزان ابتدایی با حضور در مراکز فرهنگی و هنری کانون در سراسر استان، محتوای درسی را در قالب فعالیت های فرهنگی، هنری و ادبی زیر نظرمربیان و معلمان مربوطه آموزش دیدند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران یادآور شد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان مازندران یک ظرفیت بوده و سیاست راهبردی آن؛ همراهی با آموزش و پرورش برای کمک به حوزه تعلیم و تربیت است.

یزدان شناس با بیان این که ظرفیت های بومی استان باید جدی گرفته شود، خاطرنشان کرد: کانون می تواند تکمیل کننده فعالیت های آموزش و پرورش باشد و در این راه از طرح های مهمی همچون طرح «کانون و مدرسه» و سایر فعالیت های پرورشی به نحو احسن استفاده خواهد شد.

 در ادامه این نشست عسکری نیکزاد مدیرکل آموزش و پرورش مازندران نیز با مهم خواندن نقش کانون در حوزه تعلیم و تربیت گفت: باید با کار فرهنگی فرزندان این مرز و بوم را در برابر تهدیدهای فرهنگی بیگانه واکسینه کرده و آنها را با اخلاق اسلامی تربیت کنیم.

عسکری نیکزاد ضمن اشاره به اینکه کانون پرورش فکری، بهترین فرصت برای پیشبرد اهداف فرهنگی انقلاب اسلامی است، تربیت دینی را یکی از مهم ترین مولفه های دستگاه های فرهنگی عنوان کرد و افزود: می توان با برنامه ریزی موثر در قالب فعالیت های فرهنگی، هنری و اجتماعی، تربیت دینی را در ذهن مخاطب امروز نهادینه ساخت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: