• یکشنبه ۲۶ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-11014-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

یادداشت

مدافعان حرم وارثان به حق بعثت

روزی که بعثت در نقطه مقابل جاهلیت در صحرای حجاز ایستاد، شهدای مدافع مازندرانی، این وارثان مبعث هم ، نقطه مقابل جاهلان در صحرای خان طومان ایستادند تا الفبای انسانیت را با حماسه ای سراسر شجاعت و ایثار به نسل بشر یاد بدهند.

به گزارش ایسنا مازندران،فصل بعثت،فصل رهایی انسان از جاهلیت بود، فصلی که باران رحمت بر صحرای جهل و جهالت بشریت بارید و بساط ظلم را برهم زد.

فصلی که امروز و در امتداد آن، در سالروز شهادت سیزده شهید مدافع حرم در روز مبعث، وارثان انبیا، دریادلان دیارعلوی همانان که آیات الهی آفرینش انسان در وجود آن ها بود، وقتی که فتنه ها چهره دنیا را سیاه و آتش بی امان جنگ جاهلی ، زمین را تیرو تار کرده بود،با شنیدن پیام «إِقْرَأ» این بار ازصحرای تفتیده «خان طومان» بانگ «وَالَّذينَ هاجَروا وَجاهَدوا في سَبيلِ اللَّهِ...» سردادند و  در هجرتی غریبانه،با خون خود از خاک تا افلاک پل زدند به وسعت چشمه ای از حقیقت و صداقت که سرچشمه آن از حرا جاری می شد  تا دل های تشنه معنویت را سیراب کند.

در روزی که بعثت در نقطه مقابل جاهلیت در صحرای حجاز ایستاد، شهدای مدافع مازندرانی، این وارثان مبعث هم ، نقطه مقابل جاهلان در صحرای خان طومان ایستادند تا الفبای انسانیت را با حماسه ای سراسر شجاعت و ایثار به نسل بشر یاد بدهند و سرمشق تازه ای در تاریخ که نشان از یک واقعه ای بی بدیل و یک رستاخیری بزرگ دارد، را به یادگار بگذارند.

سیزده وارث نبی، سیزده السابقون السابقون، سیزده اولئک المقربون به عدد اسم اعظم خدا ،برگزیده شدند تا بارامانتی عظیم که شانه های پیامبر(ص) آن را به دوش می کشید را در عصر حاضر از خرابه های زمین، خرابه های شام  بردوش بگیرند و چهره واقعی جاهلان زمان را رسوا کنند.

سیزده شاگرد مکتب نبوی پایان نقطه معراج بشریت را با حیات عند رب که جز با شهادت نیست،معنا کردند تا خون سرخ شان فلقی باشد در آسمان تقدیر که پیش از طلوع خورشید عدالت نشسته است.

سیزده شهیدی که چونان «الله نور السماوات و الارض»  در شب جهالتی که شیطان بزرگ آن را برای دنیا رقم زده است، تابیدند تا بگویند،دیری نخواهد پایید که صفوف مقاومت همراه با موحدان عالم،حلقه‏ های لبیک را از حرم تا آزادی قدس شریف پایدارتر از همیشه،بهم خواهند آراست.

وارثانی که در یک خلسه عارفانه لب تشنه با دهانی روزه، ایستاده بر بلندای زمان، بساط ظلم زمانه را مظلومانه اما مقتدر برهم زدند و حال بعد از سه سال پیکرهای مطهرشان در وادی المقدس خان طومان ماند تا بزودی در فصل حضور، در فصل رویش جوانه هایی که پرچم اسلام ناب محمدی را در دست دارند،شاهد رسالت با ظهور آخرین دردانه پیامبر خاتم باشیم.

"علی ابراهیمی گتابی"


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: