• پنجشنبه ۲۳ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-10314-5
  • خبرنگار : 49012
  • منبع خبر : ----

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه پیام‌ نور مازندران:

جریان های انحرافی در مکتب شیعی ریشه دین را هدف گرفته است

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه پیام‌ نور مازندران گفت: جریان های انحرافی درمکتب شیعی ریشه دین را هدف گرفته است.

به گزارش ایسنا مازندران،حجت‌الاسلام احمد اسلامی در مراسم سوگواری شهادت حضرت امام موسی کاظم(ع) در آستان مقدس امامزاده عباس (ع)ساری با اشاره به این که اگر جریان های انحرافی در مکتب شیعی گسترش پیدا کند؛ گوشت و پوست و جان شیعه از بین خواهد رفت، افزود : این انحرافات از حمایت خلفای عباسی هم برخوردار بود.

وی با اشاره به اینکه دشمن این نحله های انحرافی را حمایت می کند تا دین از درون بپوسد گفت: امروزه هم می بینیم مرجعیت انگلیسی ، دراویش و نحله های مختلف از حمایت ملکه انگلیس و رسانه های معاند غربی برخوردارند. تا مردم گمراه شوند و از اصل ولایت فقیه دور بمانند و می خواهند شیعه را تضعیف کنند.

نماینده ولی فقیه در دانشگاه پیام نور مازندران با بیان اینکه دوران امامت امام هفتم شیعیان یکی از دوران سخت شیعیان در دستگاه خلافت عباسیان است، اظهار داشت: امام جعفر صادق(ع) در زمان حکومت امویان و تشکیل حکوت نوپای عباسیان از فرصت ها بهترین بهره را برد و شاگرد پروری کرد ولی در زمان امامت موسی کاظم (ع) هارون الرشید بیشترین فشار را برشیعیان و دوستداران اهل بیت وارد کرد و یک دوره بسیار سختی برای شیعیان رقم زد.

اسلامی ادامه داد : امام باید برای احیا دین ، برای مکتب شیعه ، برای حمایت از مستضعفان و محرومان جامعه کوه استقامت وصبر و بردباری باشد که حضرت موسی بن جعفر (ع) به این دلیل به او مقب کاظم دادند که در طول عمر ارزشمندش صبوری کرد تا دین احیا شود.

مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری دردانشگاه پیام‌ نور مازندران با بیان اینکه یکی از دیگر نقش هایی که امام موسی کاظم (ع) ایفا کرد احیا مکتب شیعی در تمدن اسلامی است ، افزود : امام شاگردانی تربیت کرد مثل علی بن یقطین که به وزارت دستگاه خلیفه عباسی رسید اما کارگذار امام کاظم (ع) بود که در آن دستگاه از شیعیان حمایت می کرد و این شاگرد مکتب امام با حفظ تقیه نقش بسزایی در بقای مکتب شیعه داشت .

حجت الاسلام اسلامی با اشاره به اینکه هر امامی دوران غیبت کوتاهی داشتند و شیعیان امام در دوران غیبت امام یکسری وظایفی داشته که انجام آن وظایف موجب شد تا شیعه پایدار بماند ، تصریح کرد: امام کاظم (ع) شاگردانی تربیت کرد تا در دورانی که زندان بوده و در میان امتش نبود مردم برای این که گمراه نشوند به شاگردان خاصش مراجعه می کردند.

 وی گفت:  اکنون هم مراجع عظما و در راس آن ولی فقیه همان نقش را دارند و امت شیعه برای اینکه راه درست را تشخیص دهند و گمراه نشوند باید با ولی فقیه پیوند بخورند و اطاعت از ولی فقیه داشته باشند.

نماینده ولی فقیه در دانشگاه پیام نور مازندران با بیان اینکه محور دل جذب دل مردم امامزادگان است ، اظهار کرد :یکی از نقش های امام موسی بن جعفر ازدیاد نسل است و امروزه یکی از راه های ارتباطی مردم با خدا همین امامزادگان هستند که دو رکعت عشق بازی در امامزادگان به انسان آرامش می دهد.

اسلامی خاطرنشان کرد: با برنامه های مناسبتی که در امامزادگان اجرا می شود بصیرت و آگاهی شیعیان و دوستداران اهل بیت بالا خواهد رفت؛ اکثر این امامزادگان از فرزندان امام موسی کاظم هستند که نقش بسزایی در رشد و احیا مکتب شیعه داشتند و دارند.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: