• سه شنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۹
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 971-3185-5
  • خبرنگار : 49012
  • منبع خبر : ----

استاندار مازندران:

حفظ ارزش پول ملی مهم ترين كار فعالان اقتصادی/ جامعه مازندران نیازمند رشد و بلوغ سياسی است

استاندار مازندران گفت: حفظ ارزش پول ملی مهم ترين كار فعالان اقتصادی است.

به گزارش ایسنا مازندران،محمد اسلامي، در نشست با احزاب و گروه هاي سياسي استان با اشاره به اين كه توسعه گفتمان اجتماعي يک نياز و ضرورت براي جامعه  است و بايد با هم بر سر مسائل مختلف گفتگو كنيم، گفت: اگر كارهاي ما براي رضاي حق باشد، تحزب و فعاليت حزبي به جنس امر به معروف تبديل شده  و ارزش ماندگار پديد مي آيد.

وی با بيان اين كه مازندران در شمار معدود استان هاي داراي خانه احزاب است و بايد از آن بعنوان يک ظرفيت بهره گيري شود، تصريح کرد: بالندگي و نشاط سياسي در گرو بحث، گفتگو و در كنار هم قرار گرفتن بوده و جامعه ما به رشد و بلوغ سياسي نيازمند است.

استاندار مازندران با بيان اين كه جمهوري اسلامي در تراز بالاي قدرت قرار دارد، حفظ ارزش پول ملي را مهم ترين كار فعالان اقتصادي برشمرد و يادآور شد اقداماتي كه در مقابله با قاچاق گوشي موبايل و استقرار سامانه هاي الكترونيكي در گمرك انجام داده  شد از جمله اقدامات ارزشمندي است كه براي مبارزه با فساد صورت گرفته است.

وي با بيان اين كه پول كثيف از سوي امريكايي ها جريان سازي مي شود  و مناسبات اقتصادي را تحت تاثير قرار مي دهدگفت: خانه احزاب، مي تواند روي پديده هاي اقتصادي كار كند و تحليل هاي واقع بينانه و موثر از از اين جريانات ارايه نمايد.

استاندار مازندران با اشاره به اين كه افراد در نظام كاري و مديريتي بايد سرجاي خود قرار گيرند، افزود: نظام مديريتي بايد به صورت متمركز بدنبال پشتيباني، هماهنگي و تسهيل گري باشد؛با نظام مديريتي در هم پيچيده عنكبوتي كه هر يک از جايي خاص كنترل شود، نمي توان امورات استان را هدايت كرد و به پيش برد.

اسلامی تحقق كارآمد سازي مديريتي در مازندران را يك ضرورت دانست و گفت: فساد اداري از ضعف مديريتي، افزون طلبي و نفوذ اتفاق مي افتد.

وی با اشاره به اين كه نبايد اطلاعات و آمار غير واقعي به جامعه تزريق شود، اظهار داشت: دولت در دو نوبت براي خريد برنج از كشاورزان براي حذف دست دلالان در استان اقدام نموده و هم چنان نيز اين روند ادامه دارد.

اسلامی خاطرنشان کرد: امسال براي نخستين بار با تشكيل كميته براي مركبات، حمايت از صادر كنندگان، شبانه روزي كردن فعاليت گمرک، سيار كردن كار قرنطيه و اضافه كردن شيفت، اقدامات ارزشمندي صورت گرفته است .

وي با اشاره به اين كه با نظام مديريتي كارآمد مي توان در روند توسعه استان شتاب ايجاد نمود، گفت: بايد با كار علمي و اعمال آن در سيستم مديريت، تغييرات واقعي ايجاد كرد.

استاندار با بيان اين كه تحول واقعي با تغيير در نگاه اتفاق مي افتد، يادآور شد: چند دهه پسماند و فاضلاب براي استان مساله است؛ بايد براي هريک از مسايل راه حل هاي مناسب ارايه شود.

وي با بيان اين كه تكميل پروژه هاي پسماند در استان شتاب يافته است، گفت: با سرمايه گذاران و افراد داراي ظرفيت براي مشاركت در توسعه استان مذاكره كرده ايم و در تلاشيم تا زمينه نقش آفريني آنان در شكوفايي مازندران را فراهم نماييم.

استاندار با اشاره به اين كه براي تقويت حوزه هاي اقتصادي استان بايد تحرک داشته باشيم و عرصه هاي فعاليت را بشناسيم، تصريح كرد: با شركت كاله براي ايجاد پالايشگاه شير تفاهم كرده ايم، بوم گردي در استان در حال توسعه و بيش از هزار ميليارد تومان اعتبار براي تقويت مشاغل روستايي از سوي دولت اختصاص يافته است.

مقام عالي دولت به 16 ميليون نفر شب اقامت گردشگر در استان در ايام نوروز امسال اشاره كرد و افزود:  78 كنسرت در ايام نوروز در مازندران، 6 ميليارد و 800 ميليون تومان فروش داشته و بازارچه هاي صنايع دستي در اين ايام بالغ بر 11 ميليارد تومان از حضور گردشگران درآمد داشته اند.

استاندار به اتمام چهار خطه شدن جاده سوادكوه و آغاز عمليات سه پل بزرگ در جاده هراز در سال 96 اشاره كرد و گفت: بايد با جديت مسايل توسعه اي و زيرساختي استان را دنبال كرد و به نتيجه رساند و در اين راستا همه بايد يد واحد باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: