• یکشنبه ۱۹ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۱۴
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 971-2785-5
  • خبرنگار : 49012
  • منبع خبر : ----

استاندار مازندران:

انقلاب اسلامی بواسطه خون شهدا در ريل اصلی خود قرار دارد

استاندار مازندران گفت: امروز در سايه خون شهدا، انقلاب اسلامي  در ريل اصلي خود قرار دارد.

به گزارش ایسنا مازندران،محمد اسلامي، در نشست مشترک فرماندهان دفاع مقدس و خانواده معظم شهدا در ساري با اشاره به اين كه امروز نظام جمهوري اسلامي در آستانه 40 سالگي در بالاترين مرتبه قدرت و عزت قرار دارد، گفت: سياست هاي خصمانه امريكا در برابر نظام جمهوري اسلامي نهايتا به اقتدارنظام تمام شد.

 وی با بيان اين كه عده اي معتقدند كه وجود دشمن يک توهم است و كساني كه به دشمن فرضي اعتقاد دارند بدنبال پوشاندن ضعف هاي خود هستند، افزود: انقلاب اسلامي بدنبال اين بود كه ملت ايران خود سرنوشت خويش را رقم بزند و برنامه هاي كشور از سفارتخانه ها ديكته نشود و بحمدالله امروز در سايه خون شهدا هم چنان انقلاب اسلامي در مسير و ريل اصلي خود قرار دارد و بعنوان يك قدرت مطرح است.

مقام عالي دولت در مازندران، با اشاره به اين كه هدف انقلاب اسلامي، سعادت مردم و آباداني سرزمين و عزت ملي است، تصريح نمود: عزت ملي يعني اين كه تسليم امر خداوند باشيم و تسليم امر خدا و پايبند احكام الهي بود هزينه دارد .

وي با اشاره به اين كه شهدا براي اعتلاي كلمه حق خون دادند و حفاظت از آب و خاک در راستاي پاسداري از اسلام ، قرآن و ولايت اتفاق افتاده است، يادآور شد: اين آرمان ها اكنون تغييري نكرده است؛ جبهه همان جبهه و دشمن هم همان دشمن است، فقط ابزار دشمن تغيير كرده است.

استاندار با اشاره به اين كه عزم امريكا و اسراييل براي شكستن جبهه مقاومت در لبنان هدفي جز شكستن استقلال و قدرت دفاعي  جمهوري اسلامي و تقويت حداكثري حاشيه امن براي اسراييل را دنبال نمي كرد، گفت: صهيونيست چيزي جز جنگ با خدا، قرآن و مبارزه با احكام الهي نيست. نظام سرمايه داري و رسانه ايِ پشتيبان اسراييل با بهانه و مظلوم نمايي سرزميني بدنبال پيش بردن و سرپوش نهادن بر  اهداف و تفكرات شوم و شيطاني خود است كه غارت منابع جهان را هدف قرار داده است و براي دست يابي به اهداف شوم خود از هيچ نقشه شيطاني فرو گذار نمي كند.

وي با اشاره به اين كه طرح خاورميانه بزرگ به بهانه حفاظت از اسراييل و برخورد با كساني بوده كه امنيت اسراييل را به مخاطره مي اندازند، اظهار داشت: مقصود از خاورميانه بزرگ اين بود كه مديريت  كشورهاي كوچک فرمان پذير به آدم هاي خارج نشيني سپرده شود كه تربيت شده مكتب آمريكا، انگليس و اسراييل بودند.

اسلامي با اشاره به اين كه استكبار بدنبال اين بود كه با در اختيار قرار دادن سرزمين به ايادي خود، عراق و سوريه را به سرزمين هاي كوچك بدل كند و سپس همين توطئه را در ايران نيز پياده نمايد، خاطر نشان ساخت: امروز كه با جان فشاني رزمندگان مدافع حرم و جبهه مقاومت روبرو شده اند دشمني با جمهوري اسلامي را به اوج رساندند و جمهوري اسلامي را به بي ثبات سازي در منطقه متهم مي كنند.

استاندار با اشاره به اين كه هدف از اعمال تحريم هاي سنگين، تخريب پايه هاي نظام مقدس جمهوري اسلامي بود، ابراز نمود:  امروز كشور در  زمينه منابع مالي دچار محدوديت هايي است و سياست كاهش اتكا درآمد دولت به نفت نيز به طور جدي دنبال مي شود  ضمن آنكه بزرگي دولت و عدم اثر بخشي يارانه نيز از جمله مشكلات موجود است كه ضرورت دارد  دگرگوني ساختاري و اصلاحات اساسي در سازماندهي و اداره كشوربوجود آيد تا دولت چابك تر و پاسخگوتر شود و با حذف ديوان سالاري و مقابله با فساد اداري شاهد كارآيي و خدمت بهتر و بيشتر دولت به ملت باشيم

وي با اشاره به اين كه امروز دشمن براي القاء ناكارآمدي نظام از همه امكانات و بسترها استفاده مي كند تاكيد كرد : ما بايد با حركت و تلاش جهادي ثابت كنيم كه مي توانيم

استاندار مازندران ابراز اميدواري نمود : پروژه هاي گوناگوني در استان وجود دارد كه از گذشته بر زمين مانده و با اجراي آن ها، ظرفيت هاي جديد اشتغال و فرصت كسب و كار بوجود خواهد آمد.

استاندار، آمار بيكاران استان را بالا دانست و افزود: در برنامه اقتصاد مقاومتي استان، فرصت هاي مختلف را بعنوان محرك هاي اقتصادي در بخش هاي گوناگون شناسايي كرديم و قصد داريم تا اجراي اين پروژه ها را به افراد اهل و داراي قدرت سرمايه گذاري بسپاريم.

اسلامي با بيان اين كه بايد با كسب و كارهاي نوين مشكلات اشتغال را حل نمود، تصريح كرد: دولت براي اشتغال روستايي بالغ بر 1000 ميليارد تومان تسهيلات ارزان قيمت به استان اختصاص داده تا روستاييان با گسترش فعاليت براي فرزندان خود اشتغال ايجاد كنند همچنين سامانه روستا كالا طراحي شده تا روستاييان بدون دخالت دلالان، محصولات خود را بي واسطه از طريق اينترنت به فروش برسانند و هم چنين بدنبال توسعه صادرات براي فروش محصولات و توليدات استان در بازارهاي جديد هستيم.

*شهید طوسی ها محور وحدت ما هستند

در ادامه مرتضی قربانی فرمانده لشکر 25 کربلا در دوران دفاع مقدس در این نشست عنوان نمود: ما مدیون تدبیر، جان فشانی و ایثارگری های شهدا هستیم.

 وی یادآور شد: امروز نظیر روزهایی که در جبهه ها دشمن را از پادرآوردیم در این جبهه نیز بر ما فرض است که پای اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید و کالای ایرانی بایستیم و دشمنان را در جنگ اقتصادی شکست دهیم.

قربانی، استان مازندران را استانی دارای ظرفیت های والا و نیروهای کارآمد و مردمی سخت کوش و ولایتمدار توصیف نمود و خاطر نشان ساخت: استاندار مازندران سرمایه ای برای کشور و نظام است و باید همه دستگاه ها و نهادها همراهی کنند تا با مدیریت استاندار، مازندران به استانی نمونه تبدیل شود.

وی با اشاره به این که نخستین تیپ شکل گرفته در سپاه پاسداران، تیپ کربلا بود، افزود: سپاه کربلا و نیروهای کارآمد آن امروز یک ظرفیت و سرمایه برای حل برخی مشکلات بویژه مشکلات اقتصادی هستند.

فرمانده لشکر 25 کربلا در دوران دفاع مقدس با بیان این که شهدا و رزمندگان با زبان روزه و نماز شب بود که بزرگ ترین ماموریت های دوران دفاع مقدس را با موفقیت به انجام رساندند، خاطرنشان ساخت: ما مدیون تدبیر، جان فشانی و ایثارگری های شهدایی نظیر طوسی، نبوی و غیره هستیم.

وی با اشاره به این که شهید طوسی ها محور وحدت ما هستند و ما باید به حرمت خون آن ها برادری و اتحاد خود را حفظ و تقویت کنیم، گفت: باید از خون شهدا استفاده های معنوی بکنیم، همه دستاوردها را شهدا برای نظام به ارمغان آوردند و ما باید با نوکری خانواده های معظم شهدا نظام را حفظ کنیم.

قربانی، با بیان این که در تداوم راه و آرمان امام راحل، امروز در سایه ولایت فقیه و رهبری حکیمانه مقام معظم رهبری در اوج عزت و اقتدار هستیم، تصریح نمود: امروز جوانان توانمندی داریم و باید با بهره گیری از ظرفیت خانواده های شهدا کانون اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال را راه اندازی کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: