• شنبه ۱۸ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۱۰
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 971-2485-5
  • خبرنگار : 49012
  • منبع خبر : ----

استاندار مازندران:

مطالبات 31 هزار میلیارد ریالی بانکهای مازندران وصول شود

استاندار مازندران در جلسه شورای هماهنگی بانکها بر وصول مطالبات 31 هزار میلیارد ریالی بانکهای مازندران و قرار دادن آن در چرخه اقتصادی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا مازندران،محمد اسلامی در جلسه کمیسیون هماهنگی بانک های استان با اشاره به این که باید به رسالت خود بیندیشیم و از آن غافل نشویم و وظایف خود را بهنگام انجام دهیم، گفت: نظام بانکی نیازمند یک تحول اساسی است و پاسخگویی به جامعه، نقش مهم بانک ها است.

وی با اشاره به این که سهم بازار و سهم فرصت ها، امروزه برای بانک ها تعیین کننده است، خاطر نشان ساخت: با روش های گذشته نمی توان نظام بانکی  را درست تداوم بخشید، باید فرصت های کاری را شناسایی و بر اساس آن ها بهنگام پاسخگویی و خدمت کرد.

اسلامی، پشتیبانی از فرصت های سرمایه گذاری و توسعه ای را از جمله ماموریت های مهم بانک ها برشمرد و با تاکید بر این که فرصت منابع باید توسعه محور شود، یاد آور شد: شتاب بخشیدن به روند توسعه نیازمند همگرایی، همفکری و همکاری در سطوح مختلف و نگاه یکپارچه کاری است.

مقام عالی دولت در استان، با بیان این که باید تصویر سازی دقیقی از پروژه های توسعه ای استان و طرح های دارای بازدهی اقتصادی داشت، اظهار نمود: پشتیبانی از پروژه های استان به عنوان محرک های اقتصادی در سال 97 نیازمند منابع و نقش آفرینی هر یک از بخش هاست و بانک ها نیز باید سهم خود را در این راستا مشخص و ایفا نمایند.

وی با اشاره به این که بانک ها باید در جهت تحقق هدف گذاری های کلان استان نقش مهمی دارند، گفت: بانک های استان می توانند در جهت رونق کسب و کار، تقویت اشتغال و اجرای طرح هایی که بازگشت سرمایه را تضمین می کند، بسیار کمک کنند.

استاندار بر نقش موثر بانک ها در فعال نمودن واحدهای تولیدی نیمه فعال و دارای مشکل تاکید کرد و افزود: مشارکت در اتمام پروژه های نیمه تمام استان از دیگر ماموریت های بانک هاست.

اسلامی با بیان این که مدل های توسعه ای استان باید برنامه محور شوند، تصریح نمود: بیکاری مهم ترین دغدغه استان است و باید موانع چرخه فعالیت را برطرف کرد.

وی مولد سازی منابع و رفع موانع تولید را از جمله ماموریت های کمیسیون هماهنگی بانک های استان دانست و گفت: تکریم ارباب رجوع با رفتارهای متفاوت و مسئولانه و احساس رضایت مندی در مردم باید از سوی پرسنل بانک ها مورد توجه باشد.

استاندار بر تقویت جریان امید افزایی در جامعه و حرکت در جهت کاهش دغدغه های مردم، رونق اشتغال و کسب و کار، پیگیری پروژ های توسعه ای، سرمایه گذاری، محرومیت زدایی وغیره  در سال 97 در استان تاکید کرد.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: