• جمعه ۱۷ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-886-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

عضو هيئت علمی دانشگاه علوم دريايی امام خمينی نوشهر در گفت و گو با ایسنا:

دانشگاه علوم دريايی نوشهر به سمت کارآفرینی حرکت می کند

عضو هيئت علمي دانشگاه علوم دريايي امام خمينی نوشهر گفت: دانشگاه علوم دريايی امام خمينی نوشهر به سمت کارآفرینی حرکت می کند.

مجيد يوسفي در گفت وگو با ايسنا مازندران، با اشاره به اينكه  نسل اول دانشگاه آموزشي بودند و نسل دوم به سمت پژوهش و سپس نسل سوم تبديل به كارآفرين شدند اظهار كرد:دانشگاه علوم دريايي امام خميني نوشهر نيز به خوبي  اين سير و فرآيند را ادامه مي دهد.

وي با بيان اينكه دانشگاه علوم دريايي امام خميني نوشهر در گذشته موارد آموزشي را به جد دنبال مي كرده است افزود: در حال حاضر نيز دانشجوهاي ساير ارگان هاي دريايي مانند نفتكش و سازمان بنادر در اين دانشگاه فارغ التحصيل مي شوند.

مدير گروه رايانه دانشكده مهندسي برق الكترونيك و مخابرات دريايي دانشگاه امام خميني نوشهر تصريح كرد: اين دانشگاه سپس  سمت و سوي پژوهشي به خود گرفت و به اين نتيجه رسيد كه بايد هم زمان با تغييرات در كل دنيا اين تغييرات نيز در دانشگاه ايجاد شود و در حال حاضر نيز دانشگاه با يك مسیرعلمي نظامي اين روند را ادامه مي دهد.

يوسفي خاطرنشان کرد: دانشگاه  علوم دریایی امام خمینی نوشهر پژوهشگري فناوري دريا را ايجاد كرد كه ساختار آن در سال 93 مصوب شد .

وي  چاپ  نشريه علمي ترويجي در اين دانشگاه را از ديگر اقدامات موثر در حوزه پژوهشي عنوان كرد و گفت: نشريه علوم و فناوري دريا كه از سال 71 چاپ مي شود يكي از قديمي ترين ترين نشريات معتبر در حوزه دريايي بوده كه داراي مجوز وزارت علوم با گريد علمي ترويجي است و از سال 90 با پيگيري هايي كه انجام شد دو نشريه علمي پژوهشي  در راستاي تقويت حوزه پژوهشي در دانشگاه به چاپ مي رسد.

يوسفي ميزباني و برگزاري كنفرانس هاي بزرگ را از ديگر نقاط قوت اين دانشگاه عنوان كرد و متذكر شد: دو دوره همايش ملي فناوري هاي نوين دريايي و در كنار آن نمايشگاه و كارگاه آموزشي نيز  در دانشگاه علوم دریایی نوشهر برگزارشد.

وي با اشاره به برگزاري و ميزباني چهارمين كنفرانس ملي الكترو مغناطيس مهندسي ايران در اين دانشگاه گفت:اين كنفرانس که يكي از مهم ترين رويدادهاي علمي كشور است داراي دستاوردهاي خوبي نيز بوده و همه اين ها در حوزه پژوهشي دانشگاه انجام شد.

مدير گروه رايانه دانشكده مهندسي برق الكترونيك و مخابرات دريايي دانشگاه امام خميني نوشهر خاطر نشان كرد:  دانشگاه علوم درایی امام خمینی نوشهر در كنار كار پژوهش،  آموزش را هم رها نكرد و در همان زمان دو مجوز از دفتر گسترش وزارت علوم براي كارشناسي ارشد مهندسي دريايي و مهندسي برق دريافت كرد.

يوسفي افزود: اين دو رشته صرفا براي دانشجويان  نظامي علوم دريايي نيست بلكه از خارج از آن نيز دانشجو مي پذيرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: