• چهارشنبه ۱۵ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-7914-5
  • خبرنگار : 49012
  • منبع خبر : ----

فرمانده انتظامی استان مازندران خبر داد

افزایش 41 درصدی کشفیات سرقت در ایام نوروز در مازندران

فرمانده انتظامی استان مازندران از افزایش 41 درصدی کشفیات سرقت در ایام تعطیلات نوروز 97 در سطح استان خبر داد .

به گزارش ایسنا مازندران،سیدمحمود میرفیضی در جمع خبرنگاران گفت: استان مازندران با توجه به برخورداری از مواهب الهی و گردشگری و قرار گرفتن در مسیر ارتباطی بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) همه ساله در ایام تعطیلات نوروز و ایام مختلف سال پذیرای حجم گسترده ای از مسافران و گردشگران از اقصی نقاط کشور است .

وی افزود: برای تامین امنیت مردم و مسافران نوروزی، پلیس با اجرای طرح های نوروزی در حوزه های مختلف انتظامی، امنیتی،ترافیکی و اجتماعی با بسیج تمام توان و امکانات خود، اقدامات گسترده ای را در دستور کار قرار داده است.

میرفیضی، خاطر نشان کرد: با اجرای طرح های نوروزی در حوزه های انتظامی شاهد افزایش 41 درصدی کشفیات سرقت، 55 درصدی کشفیات جرائم رایانه ای و 4 برابری کشفیات موادمخدر در سطح استان، نسبت به مدت مشابه سال قبل بوده ایم .

وی از اقامت شبانه قریب به 14 میلیون گردشگر و مسافر در استان خبر داد و گفت: از ابتدای شروع سفرهای نوروزی تا پایان اجرای طرح بیش از 35 میلیون و 800 هزار تردد در سطح استان به ثبت رسیده است که هفت و هفت دهم تردد کل کشور است.

فرمانده انتظامی استان مازندران از افزایش 28 درصدی ترددها در استان خبر داد و اظهار داشت: با توجه به افزایش حجم تردد در سطح استان 28 نفر از مسافران و هموطنان جان خود را در حوادث جاده ای از دست داده اند که برابر اعلام کارشناسان پلیس راه و راهور استان 80 درصد این حوادث به علت واژگونی خودروها ناشی از خواب آلودگی و خستگی، سرعت زیاد و عدم توانایی راننده در کنترل وسیله نقلیه عنوان شده است .

وی از افزایش 21 درصدی تماس های مردمی با دفتر نظارت همگانی پلیس (197) در ایام تعطیلات نوروز خبرداد و گفت: 66درصد تماس ها با سامانه 197 مربوط به قدردانی از عملکرد کارکنان انتظامی در تعطیلات نوروز بوده است .

میرفیضی،توجه به اقدامات فرهنگی و اجتماعی پلیس در راستای آگاهسازی، اطلاع رسانی و ارتقاء احساس امنیت در جامعه، راه اندازی ایستگاه های فرهنگی و اجتماعی پلیس در سطح شهرها، اجرای تئاتر درمانی در سواحل،تفرجگاه ها و همکاری با سازمان های مردم نهاد را از جمله فعالیت ها و اقدامات فرهنگی و اجتماعی پلیس در این ایام برشمرد .

فرمانده انتظامی استان افزود: در حال حاضر ترافیک در محورهای مواصلاتی استان عادی و روان است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: