• سه شنبه ۱۴ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-7814-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران خبر داد

بازدید بیش از 800 هزار زائر از اماکن مذهبی مازندران در نوروز

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران گفت: در ایام نوروز ۸۲۰ هزار و ۴۹۱زائر از اماکن مذهبی بازدید کردند.

به گزارش ایسنا مازندران؛ بهروز کشاورز تعداد مسافران مقیم نوروزی استان را تا پایان ۱۳ فروردین ماه ۹۷،  ۱۴ میلیون و982 هزار و 531 نفر شب اعلام کرد.

 وی گفت: از این تعداد سه میلیون و 568 هزار و ۸۰۰ نفر شب در روستاها اقامت و سه میلیون و 17 هزار و ۳۱۰ نفر نیز از روستاها بازدید کردند.

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران افزود: در ایام نوروز ۸۲۰ هزار و ۴۹۱زائر از اماکن مذهبی بازدید کردند و در این مدت ۱۰۰ کنسرت موسیقی و ۶۲۳نمایشگاه صنایع دستی برگزار شد.

کشاورز،تعداد بازدید کنندگان از موزه های استان را ۳۶۴هزار و ۸۷۷ نفر ذکر کرد و گفت: پنج هزار و ۶۹۳ نفر از اماکن فرهنگی و تاریخی در استان بازدید کردند.

 وی تصریح کرد: در ایام طرح نوروزی هفت هزار و ۸۴۶ بازدید و بازرسی از صنوف مختلف در استان انجام شده و تعداد اخطاریه های بهداشتی صادره شده برای صنوف 260 مورد بوده است.

 سرپرست اداره کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری مازندران تعداد اماکن غیربهاشتی تعطیل شده را ۵۳ واحد اعلام کرد و گفت: ۱۳ هزار و 986 کیلوگرم مواد غذایی فاسد و غیربهداشتی نیز در استان کشف و معدوم شد.

وی گفت: میزان مصرف CNG یک هزار 616متر مکعب در استان بوده و مصرف بنزین سوپر و معمولی 102هزارو 236 لیتر و تعداد خودروهای وارد شده به پارکهای جنگلی 317هزارو 284دستگاه اعلام شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: