• سه شنبه ۱۴ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 971-686-5
  • خبرنگار : 49005
  • منبع خبر : ----

یک مخترع نوشهری در گفت و گو با ایسنا؛

حمایت از تولید ملی انگیزه نخبگان را برای تولید بیشتر، افزایش می دهد

یک مخترع نوشهری گفت: حمایت از تولید ملی انگیزه نخبگان را برای تولید بیشتر، افزایش می دهد.

به گزارش ایسنا مازندران،علی خواجوی مقدم به همراه همسر خود که هر دو دارای کارشناسی الکترونیک هستند تا کنون و طی چند سال اخیر توانستند با استفاده از ایده و فناوری، طرح های قابل قبول و استفاده ای را ارائه داده و تولید کنند که بسیار نیز دارای کاربرد است.

این مخترع در گفت و گو با ایسنا مازندران با اشاره به ساخت دستگاهی با نام ضد عفونی کننده محیط گفت: این دستگاه جهت ضد عفونی کردن محیط هایی چون بیمارستان، محیط کار و منزل کاربرد دارد و با توجه به اندازه محیط حجم دستگاه نیز تغییر می یابد.

وی با اشاره به اینکه دستگاه ضد عفونی کننده محیط در اروپا و کشورهای پیشرفته بسیار مورد استفاده و تولید است افزود: دستگاهی که من و همسرم موفق به طراحی و تولید آن شدیم تاکنون مشابه داخلی نداشته است و مشابه خارجی این دستگاه با چند برابر قیمت وارد می شده است.

خواجوی مقدم با بیان اینکه هزینه تمام شده این دستگاه برای یک بیمارستان یک میلیارد تومان تمام می شود تصریح کرد: ما با تولید داخلی توانستیم به یک سوم هزینه تمام شده خارجی این دستگاه را تولید کنیم.

این مخترع غرب مازندران در ادامه در خصوص چگونگی کارکرد دستگاه ابراز کرد: این دستگاه نیاز به مواد ضدعفونی و یا مواد شوینده و نیروی انسانی را از بین می برد و با تزریق گاز محیط را کاملا استریل می کند.

خواجوی مقدم ضدعفونی کننده آب در تصفیه خانه های آب شهر و یا پرورش ماهی را از دیگر کاربردهای این دستگاه برشمرد و اظهار کرد: این دستگاه اکسیژن هوا را می گیرد و به اکسیژن فعال تبدیل می کند و خاصیت اکسید کنندگی دارد.

وی با اشاره به حمایت های قابل توجه مرکز رشد و فناوری غرب مازندران واقع در نوشهر گفت: از یک سال قبل طراحی دستگاه به مرکز رشد نوشهر ارائه شد،با دفاع  از طرح این پروژه مورد قبول واقع شد و مرکز رشد و فناوری غرب مازندران که زیر نظر پارک فناوری بوده، اتاق کاری را در اختیار ما قرار داد.

خواجوی مقدم تصریح کرد: مرکز رشد و فناوری غرب مازندران با پرداخت تسهیلات و سایر کمک های مادی و معنوی پشتیبانی زیادی از ما داشت که جای قدردانی دارد.

این مخترع و مبتکر غرب مازندران در ادامه با بیان اینکه تمام مکاتبات ما با لوگوی پارک فناوری و به آدرس نوشهر انجام می شود افزود: این موضوع باعث ایجاد انگیزه ای دوچندان می شود که با سعی و تلاش فراوان به کارمان ادامه دهیم.

وی یکی از مهم ترین خواسته های خود و سایر جوانان این عرصه را حمایت از تولید ملی عنوان کرد و گفت: اگر از تولید ملی حمایت لازم صورت گیرد انگیزه کار و فعالیت برای تولید بیشتر می شود کما اینکه دولت طی چند سال اخیر خوب وارد عمل شده است اما نیازمند حمایت بیشتر است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: