• شنبه ۱۱ فروردین ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 971-6014-5
  • خبرنگار : ----
  • منبع خبر : ----

توجه به حقوق مردم از مهم‌ترین مؤلفه های نیروی انتظامی است

رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی در بازدید از طرح های نوروزی استان گفت: توجه به حقوق عموم مردم از مهم‌ترین مؤلفه های مورد نظر نیروی انتظامی در برقراری نظم و امنیت پایدار در جامعه است.

به گزارش ایسنا مازندران، سردار محمد شرفی پس از بازدید از طرح های نوروزی استان مازندران در نشستی با فرمانده انتظامی، معاونان و روسای پلیس های تخصصی استان از تلاش های صورت گرفته در تامین امنیت و آسایش مردم و مسافران نوروزی تقدیر کرد و گفت: فرماندهی انتظامی مازندران در ایام تعطیلات نوروز به هر آنچه که برای امنیت و آسایش مردم در سفرهای نوروزی اندیشه شده بود به خوبی عمل کرده است.

وی افزود: نیروی انتظامی برای تامین امنیت مردم، چندین راهبرد را در سفرهای نوروزی در نظر گرفته است که از جمله آن می توان به مدیریت ترافیک و ارائه خدمات ترافیکی به مردم، پیشگیری از وقوع جرم که از خواسته های عامه مردم است و توسعه منزلت اجتماعی پلیس اشاره کرد.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا، توجه به حقوق عموم مردم را از مهم‌ترین مؤلفه های مورد توجه نیروی انتظامی در این راهبردها عنوان و اظهار کرد: تسهیل در ارائه خدمات قضائی به مردم در ایام نوروز و حضور پلیس در همه صحنه های خدمات رسانی برای حفظ امنیت گردشگران نوروزی از موارد مورد نظر پلیس در ایام تعطیلات نوروزی است.

شرفی با اشاره به اینکه نظارت بر مجموعه نیروی انتظامی و کارکنان نیرو از دیگر راهبردهای فرماندهان در تدابیر اتخاذ شده است، خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی با توجه به گستردگی مأموریت‌ها چهار روش نظرسنجی و دریافت پیشنهادها و انتقادها در خصوص نحوه عملکرد پلیس را معرفی کرده است و با تماس های کنترلی 110، داده های سامانه 197، مرکز پایش هوشمند پلیس پیشگیری و نظارت های فرماندهی که با بررسی های انجام شده پلیس توانسته رضایت 88 درصد مردم را جلب کند.

وی با اشاره به عدم رضایت 12 درصدی مردم از کارکنان نیروی انتظامی، استفاده از نیروهای کمکی در اجرای طرح های نوروزی را از جمله موضوعات مورد بحث در این زمینه برشمرد و افزود: با شناسایی کارکنانی که موجب این نارضایتی شده اند ضمن توجیه و یا جابه جایی آنان، درصدد رفع این مشکل هستیم.

رئیس پلیس پیشگیری ناجا ارتقا فرهنگ ترافیک، توسعه زیر ساخت های رفاهی و خدماتی در محورهای ورودی به شهرستان ها را از مهم‌ترین موضوعات مورد توجه در کاهش حجم ترافیک در ورودی و یا معابر شهرستان ها برشمرد.

شرفی در پایان نصب دوربین های مداربسته در مناطق آلوده و جرم خیز، ایجاد بسترهای ارتباطی بین نیروی انتظامی و دستگاه قضائی در رسیدگی به پرونده های مراجعان و ایجاد واحدهای سیار انتظامی در سطح شهرستان ها را از برنامه های پلیس پیشگیری در سال 97 اظهار کرد و گفت: با اجرای طرح های انتظامی و اجتماعی شاهد کاهش چشمگیر جرایم در سال 96 بوده ایم.

سردار میر فیضی فرمانده انتظامی استان مازندران نیز در این نشست، با ارائه گزارش عملکرد فرماندهی انتظامی استان در تامین نظم و امنیت مردم و مسافران نوروزی تصریح کرد: طرح های نوروزی استان در دو حوزه ترافیکی و اجتماعی تدوین و در این راستا پس از بومی سازی دستورالعمل ها از 20 بهمن ماه با طرحی تحت عنوان "استقبال از بهار" و با به کارگیری نیروهای ستادی در تامین امنیت مردم به اجرا در آمد.

میرفیضی افزود: پس از هماهنگی و تعامل با سازمان های مرتبط در تسهیل سفرهای نوروزی نظیر هلال احمر، اورژانس، آتش نشانی و سایر سازمان های مرتبط و پس از اجرای رزمایش نوروزی با حضور استاندار و سایر مسئولان استانی، طرح های نوروزی با هدایت و نظارت پلیس در سطح استان به اجرا درآمد.

وی با اشاره به این که روزانه بیش از دو هزار و 400 نفر در گشت های مختلف استان به کارگیری می شوند از ساماندهی و به کارگیری نگهبانان محله برای تامین امنیت استان در ایام نوروز  خبر داد.

میرفیضی با اشاره به رشد 18 درصدی اقامت شبانه مسافران در استان گفت: محورهای قائم شهر به ساری، قائم شهر به بابل و چالوس به عباس آباد به ترتیب بیشترین ترددهای درون شهری را به خود اختصاص داده اند.

فرمانده انتظامی استان مازندران با اشاره به کاهش 17 درصدی تعداد متوفیان در حوادث رانندگی از افزایش 4 برابری کشفیات مواد مخدر و 13 درصدی دستگیری عاملان افیونی در استان خبر داد و گفت: در اجرای طرح بازدید از واحدهای صنفی در استان از 4 هزار و 500 واحد بازدید و 109 واحد صنفی متخلف پلمب شد.

فرمانده انتظامی استان با اشاره به حجم مسافرت‌ها در محورهای مواصلاتی و معابر درون شهری استان، تصریح کرد: از ابتدای آغاز سفرهای نوروزی تاکنون با افزایش 20 درصدی ترددها در این استان مواجه بوده ایم که در این راستا استان مازندران رتبه سوم کشوری را دارد.

میرفیضی در خاتمه به اقدامات فرهنگی و اجتماعی پلیس در راستای آگاه سازی، اطلاع رسانی و ارتقاء احساس امنیت در جامعه اشاره کرد و افزود: تولیدات چاپی با مضامین هشدارهای پلیس، راه اندازی ایستگاه های فرهنگی و اجتماعی پلیس در سطح شهرها، تئاتر درمانی در سواحل و همکاری با گروه های تبلیغی مجاز از جمله این فعالیت ها است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: