• سه شنبه ۲۲ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9612-7614-5
  • خبرنگار : 49012
  • منبع خبر : ----

گام اول/مجموعه گزارش های ایسنا از اردوی راهیان نور

سفر به قلب نور

اردوهای راهیان نور احیاکننده فرهنگ شهادت، مقاومت و به شکل کلی احیاگر گفتمان انقلاب اسلامی است.


به گزارش ایسنا مازندران،هر فکر و هر مکتبی برای آنکه بتواند استمرار داشته باشد نیاز به توجه به آرمان ها و ترویج  و زنده نگه داشتن آنها دارد، قطعا شهادت در گفتمان انقلاب و اسلام  به عنوان یکی از آرمان های اساسی و مهم مطرح است، پس باید شهادت به عنوان عامل دعوت کننده و عنصر بقای انقلاب و اسلام معرفی شود.

اردوهای راهیان نور ضروری است چرا که احیاکننده فرهنگ شهادت، مقاومت و به شکل کلی احیاگر گفتمان انقلاب اسلامی می تواند باشد.

امروز که در تمام اطراف جمهوری اسلامی جنگ و ناامنی بیداد می کند، اردوهای راهیان نور می تواند مسبب شکر این نعمت مجهول، یعنی امنیت موجود در نظام جمهوری اسلامی را بجا آورده و از آن پاسداری کند

*اردوگاه شهید جعفر زاده اندیمشک تا هشتم فروردین ماه میزبان زائران شهدا

احمد زلیکانی مدیر اردوگاه شهید جعفرزاده اندیمشک اظهار داشت: از دهم اسفندماه خادمین شهدا در اردوگاه مستقر و مشغول به فعالیت شدند و اقدامات لازم در امور پشتیبانی و فرهنگی انجام گرفت.

وی گفت: اردوگاه شهید جعفرزاده در دفاع مقدس مقر رزمندگان لشکر ۲۵ کربلا و مرکز آموزش ومحل استراحت آن ها بوده و امروز این فرصت ایجاد شد که همچون سال های دفاع مقدس زائرین عزیز شهدا به مدت یک شب بعد از ورود به خوزستان دراین اردوگاه مستقر شوند.

زلیکانی تصریح کرد: تا به حال بیش از هزار و ۸۰۰ نفر از مردم ولایت مدار استان در اردوگاه حضور یافتند و تا هشتم فروردین ماه پذیرای زائرین عزیز خواهیم بود.

مدیر اردوگاه شهید جعفرزاده اندیمشک گفت: دربازه زمانی اسفند ماه بیشترین زائرین از قشر محلاتبوده که همه اقشار با سنین متفاوت از نوجوانان و جوانان و تا میانسالان و پیکسوتان را در بر می گیرد.

وی خاطرنشان کرد:خادمین اردوگاه از جوان های نسل سوم و چهارم انقلاب هستندکه در دوران دفاع مقدس حضور نداشته و در مقاطع مختلف اعم از کارشناسی ارشد و دکترا در حال تحصیل هستند.

زلیکانی افزود: به همت خادمین شهدا ، با هزینه کم و کیفیت بالا در حال بازسازی آشپزخانه اردوگاه هستیم تا بتوانیم با غذای گرم و مطلوب به زائرین شهدا خدمات رسانی نماییم.

*گسترش راهیان نور تا سوریه و عراق

علی بهرامی عمران رزمنده دوران دفاع مقدس و مدافع حرم بزودی پس از آزادسازی کامل کشور سوریه راهیان نور را تا مشهد شهدای عزیزمان در سوریه و عراق گسترش خواهیم داد.

وی گفت: از دوازدهم اسفند ماه  به یاد همه شهدا علی الخصوص شهدای مازندران و بویژه شهید رحیم کابلی عزیز که مسئول همین منطقه بودند جهت خادمی زائرین شهدا در اردوگاه شهید جعفرزاده اندیمشک حضور پیدا کردیم.

بهرامی عمران هدف از خادم الشهدایی را رهرو شهدا بودن و زنده نگه داشتن یاد و خاطر شهدا عنوان کرد و افزود: این مناطق دوران جنگ را به یاد ما می آورد؛ از مسئولین انتظار داریم که به فکر گسترش هر چه بیشتر این مکان باشند.

این خادم الشهدا گفت: شهید رحیم کابلی یک رزمنده تمام عیار و اهل عمل بود و در اینجا هم خادمان به خصوص جوانان به صورت شبانه روزی در حال خدمات رسانی به زائرین شهدا هستند و هم افزایی خوبی بین خادمین جوان و پیشکسوت در اردوگاه حاکم است.

بهرامی تصریح کرد: آینده راهیان نور را بسیار روشن میبینم چون طبق فرموده رهبر معظم انقلاب با راهیان نور،راهیان ظلمات را به عینه در حال مشاهده هستیم.

وی افزود: ان شالله کفر نابود خواهد شد و با نابودی گروه های تروریستی و دشمنان در سوریه راهیان نور را به صورت بین المللی در محل شهادت شهدای عزیزمان در کشورهای عراق و سوریه گسترش خواهیم داد.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: