• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9612-884-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

رئیس خانه صنعت معدن و تجارت استان مازندران مطرح کرد

فعالیت 70 درصد واحدهای تولیدی در مازندران/ افزایش هفت درصدی در بخش صادرات

رئیس خانه صنعت معدن و تجارت استان مازندران با اشاره به فعالیت 70 درصد واحدهای تولیدی در استان گفت: امسال مازندران شاهد افزایش هفت درصدی صادرات بود.

به گزارش ایسنا مازندران،سید مجتبی رضوی در جمع خبرنگاران تصریح کرد: استاندار مازندران خانه صنعت و معدن را به عنوان یک تشکل پذیرفته و از توانایی های ما در رویدادهای اقتصادی استان استفاده می کنند.

رئیس خانه صنعت معدن و تجارت استان مازندران با اشاره  به برنامه ششم و طرح مطالعاتی استان مازندران افزود:  خانه صنعت،معدن و تجارت از واحدهای فعال که اشتغال را حفظ و یا ارتقا دادند از سال ۸۸  حمایت‌ می کند.

رضوی با بیان این که در کمیته تقویت صادرات مشکلات روابط بین الملل وجود دارد خاطرنشان کرد:پنجره واحد باید با ساختار تطبیق داده شود تا موفقیت حاصل شود و این موضوع یک چالش  بوده و فرهنگ آن باید جا بیفتد.

وی افزود: فکر غلطی است که معدن تخریب  شدید محیط زیست را در پی دارد، بلکه آمارها حاکی از آن بوده که درصد تخریب محیط زیست توسط معدن در سراسر جهان کمتر از احداث ساختمان ها است.

رضوی یادآور شد: متاسفانه ما مصرف کنندگان خوبی هستیم و کشور ما در طول سال ها با فروش نفت اداره شده است.

رئیس خانه صنعت ، معدن و تجارت مازندران با بیان اینکه چهار گرید معدنی در استان وجود دارد، گفت: در استان مازندران معادن به شن و ماسه محدود است در حالی که همه کانی ها را می توانیم استخراج کنیم.

وی افزود: با توجه به این که در کشور با کاهش صادرات مواجه بودیم اما در مازندران هفت درصد بیشتر از سال گذشته صادرات انجام دادیم  و ۲۲۰ میلیون دلار به کشور عراق صادرات انجام شد.

رضوی ادامه داد: همچنین در زمینه صدور مجوز اقداماتی انجام شده تا صدور مجوز بدون تخصص انجام نشود و گریدبندی واحدهای صنعتی نیز در دستور کار بوده ؛در حال حاضر ۷۰ درصد واحدهای تولیدی مازندران فعال است و 50 درصد از این مقدار با ظرفیت کامل در حال فعالیت هستند.

وی به انعقاد توافقنامه با اتاق مشترک اوکراین و ایران اشاره کرد و افزود: هدف ما از این تفاهمنامه افزایش ارتباط واحدهای صنعتی در زمینه صادرات و واردات با اوکراین است.

رضوی با بیان این که صادرات یکی از راهکارهای برون رفت از وضعیت امروز است، افزود: یکی از برنامه های خانه صنعت و معدن شناسایی پتانسیل های صادراتی استان مازندران است که برای این کار به دنبال ارتباط موثر با کشورهای حاشیه دریای خزر هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: