• یکشنبه ۲۰ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 9612-4386-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

یک کارآفرین نمونه در گفت و گو با ایسنا مطرح کرد

صادرات میوه های خشک ظرفیتی برای کارآفرینی زنان روستایی مازندران

یک کارآفرین نمونه گفت: صادرات میوه های خشک ظرفیتی برای کارآفرینی زنان روستایی مازندران است.


بهنوش قربانی در گفت و گو با ایسنا مازندران، با بیان اینکه با ایجاد کسب و کار مشاغل خانگی در زمینه خشک کردن میوه ها دست به کارآفرینی زده است, خاطرنشان کرد:  بانوان روستای مازندران هنوز به خودباوری نرسیده‌اند و با وجود ظرفیت‌های موجود در روستاها، نتوانسته‌اند آن طور که باید امکان اشتغال زایی و ارائه محصولات را به بازار انجام دهند.

وی ادامه داد: یکسال از احداث کارگاه تولید میوه های خشک می گذرد و  تاسیس شرکت تعاونی روستایی در دستور کار قرار دارد تا تمامی بانوان روستایی را با  برند و مجوز بهداشتی در پوشش کاری خود قرار دهیم.

این کارآفرین نمونه گفت: پتانسیل زیادی در روستاها و بانوان روستایی وجود دارد اگر به درجه خودباوری برسند می توانند اقتصاد روستا را تکان اساسی دهند.

قربانی خاطرنشان کرد:نباید فرصت موجود را از دست داد چراکه ارتقای سطح مشارکت زنان در عرصه اقتصادی و کارآفرینی ضرورتی اجتناب ناپذیر است و با توجه به تاکید سیاست های اقتصاد مقاومتی که بر استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های ابترمانده این مهم به سرانجام مطلوب برسد.

وی در زمینه کارآفرینی خود تصریح کرد:در حال حاضر در زمینه خشک کردن میوه ها برند ما مورد تایید قرار گرفته و بارکد دریافت کردیم و در حال تبادلاتی برای انجام صادرات هستیم.

قربانی در مورد ایجاد اشتغال در بین بانوان روستایی خاطرنشان کرد:با این کسب و کار خانگی  برای بالغ بر ۲۰ نفر به صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال زایی انجام شده است.

وی گفت:  هر کدام زنان روستایی با عضویت در صندوق زنان روستایی و سپس با داشتن اعتمادبنفس و خودباوری و با استفاده از ظرفیت های موجود می توانند یک کارآفرین نمونه بوده و اشتغال پایدار را رقم بزنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: