• پنجشنبه ۱۷ اسفند ماه، ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9612-4285-5
  • خبرنگار : 49007
  • منبع خبر : ----

فرمانده نیروی انتظامی استان مازندران خبر داد:

کشف و ضبط 50 نوع مواد منفجره در آستانه چهارشنبه آخر سال/ مازندران رتبه سوم تصادفات کشور را دارد

فرمانده نیروی انتظامی استان مازندران گفت: در آستانه چهارشنبه آخرسال و تاکنون 50 نوع مواد منفجره ضبطو 84 نفر از عوامل تولیدکننده دستگیر شدند.

به گزارش ایسنا مازندران،سید محمود میرفیضی در نشستی با خبرنگاران از برنامه ها ی این سازمان در ایام نوروز خبر داد و افزود: در حوزه چهار شنبه اخر سال نگاه اجتماعی است و پیگیری مطالبات مردم مورد تاکیداست و کسانی که مزاحمت برای مردم ایجاد می کنند پلیس وظیفه خود می داند برای آسایش و امنیت مردم اقداماتی را انجام دهد.

وی افزود: در حوزه توزیع مواد محترقه،خودرو توقیف و واحدهای صنفی پلمپ انبارها هم پلمپ می شود و تاکنون 50نوع مواد منفجره ضبط و 84 نفر از عوامل تولید کننده دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی مازندران تاکید کرد: مردم به توصیه های پلیس اهمیت داده و  همانطور که به نیازهای مادی فرزندان خود اهمیت داده به سلامت و امنیت فرزاندان خود بدهند.

میرفیضی گفت: شعار نوروز97 امسال آرامش با نظم و امنیت است و 27 اسفند طرح نوروزی شروع می شود.

وی خاطر نشان کرد: سفرهای مازندران ملی است و در این راستا از همه امکانات باید استفاده کنیم.

میرفیضی یادآور شد: در نوروز امسال بیش از 7 هزار نفر نیرو را به کار گیری کرده و هزار و 500 گشت تلفیقی و خودرویی و 68گشت خود رویی و 694 گشت پیاده در سطح استان داریم.

فرمانده نیروی انتظامی استان مازندران افزود: 733 گشت مربوط به پلیس راه است و بخشی از گشت ها مربوط به راه های مواصلاتی در قالب استقراری و موتوری بوده و در حوزه پیشگیری،آگاهی و  مواد مخدر و اطلاعات نیز گشت انجام می شود.

میر فیضی با بیان اینکه 762 گشت در حوزه پیشگیری است افزود: در ارائه خدمات انتظامی به مردم همه واحد ها اماده خدمات هستند.

وی در مورد حوزه فعالیتهای سال ۹۶ خاطر نشان کرد: 141هزار گواهینامه در پلیس +10صورت گرفت و شش هزار 710 دستگاه خودرو در ۱۱ ماه اخیر شماره گذاری شد؛ 540میلیون تردد در 11ماه اخیر گزارش شده و بیشترین مسیرهای تردد در مسیر قایم شهر است.

فرمانده نیروی انتظامی استان مازندران خاطر نشان کرد: 9 هزار و 971 مورد تصادف داشتیم که ۴۶درصد آن داخل شهر و ۵۴ درصد در حوزه پلیس راه بود.

میر فیضی با اشار به اینکه مازندران رتبه سوم تصادفات کشور را دارد افزود: پنج درصد تصادفات منجر به فوت شد و ۲. ۲دهم درصد کل کشور تصادفات برای مازندران است و این نشان می دهد که مردم قانونمند هستند و پنج درصد نسبت به سال کذشته کاهش فوتی داشتیم.

وی گفت: در حوزه اگاهی،2هزار و 267 فقرهپرونده درحوزه قاچاق داشتیم ۱۱ باند متلاشی شد،همچنین در بحث تنفس جنگل ۲۲۹ تن چوب قاچاق کشف شد.

 وی خاطرنشان کرد: در چهارشنبه آخر سال ممکن است عده ای بخواهند فرصت طلبی کنند،نیروی انتظامی در این راستا نیز از آمادگی کامل برخوردار است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: